بازسازی آپارتمان در تهران

بازسازی آپارتمان در تهران

امتیاز دهی

اگر قصد بازسازی آپارتمان قدیمی خود در تهران را دارید اما از اطرافیان درباره‌ی هزینه‌‌ی زیاد و دردسر‌های آن زیاد شنیده‌اید و تا کنون یک شرکت معتبر برای انجام این کار پیدا نکرده‌اید با ما در این مقاله از سری مقالات آتلیه معماری مسعودیان همراه باشید که قرار است تمامی چالش‌های پیش روی شما را در رابطه با بازسازی آپارتمان در تهران حل کنیم و برای شما راهنمایی باشیم تا بتوانید با متخصصان مجرب و کاربلد ارتباط برقرار کنید تا هم از داشتن خانه‌ای دلچسب و زیبا بهره‌مند شوید و هم در این رابطه ضرر نکنید.علاوه بر این‌ ما برای شما تعدادی از مدرن‌ترین و جدیدترین مدل‌های بازسازی آپارتمان در تهران را آورده‌ایم که بتوانید با تمامی سبک‌ها و روش‌های بازسازی خانه آشنا شوید و مدل مد نظر خود را انتخاب نمایید. با ما همراه باشید.

 

بازسازی آپارتمان در تهران

 

هزینه بازسازی آپارتمان در تهران

مطمئنا با خود فکر می‌کنید که بازسازی آپارتمان در تهران هزینه‌ی گزافی روی دوش شما خواهد گذاشت اما بهتر است بدانید که بازسازی آپارتمان یک عمل لازم و بسیار مهم است. به دو دلیل: یک به این دلیل که امروزه شاهد طراحی‌‌های مدرن، شیک و زیبایی در اکثر خانه‌ها، واحد‌های تجاری و همینطور دفاتر و ادارات هستیم و اگر می‌خواهیم که از این دور عقب نمانیم باید حتما دستی به سر و روی محل زندگی یا کار خود بکشیم.

 

بازسازی آپارتمان در تهران

 

 دلیل دوم که بسیار نیز حائز اهمیت می‌باشد امنیت و دوام خانه‌ است. بسیاری از ساختمان‌های تهران به دلیل قدمت زیاد یا به دلیل کم کاری پیمانکاران و استفاده از مصالح نامرغوب دچار تخریب‌ها و آسیب‌های متعددی در انواع بخش‌های آپارتمان می‌شوند پس بهتر است که برای حفظ امنیت جان خود و صرفه‌جویی در هزینه دست به بازسازی کلی ساختمان بزنید. چرا می‌گوییم صرفه‌جویی در هزینه؟ به این دلیل که بازسازی‌ به صورت جداگانه و بخش بخش بسیار پر هزینه‌تر از بازسازی کلی می‌باشد.

بازسازی آپارتمان در تهران

 

به طور کلی هزینه‌ی بازسازی آپارتمان در تهران بسیار کمتر از خرید یک واحد جدید می‌باشد و همینطور برای صاحبان کسب و کار نیز هزینه‌ی بازسازی واحد تجاری خود را می‌توانند با کسب مشتریان جدید جبران نمایند.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال نقشه کشی، طراحی نما، بازسازی ساختمان،طراحی دکوراسیون هستید؟ با ما تماس بگیرید.

هزینه‌ی بازسازی آپارتمان در تهران چه مواردی را شامل می‌شود؟

اکنون می‌خواهیم تمامی مواردی که شامل هزینه‌های بازسازی می‌شوند را برای شما بیان کنیم.

بازسازی آپارتمان در تهران

 

 1. نقشه کشی دوباره: اگر خانه‌ای نقشه‌ کشی خوبی نداشته باشد و همین امر موجب شده باشد که نقاطی از خانه تاریک و بی استفاده شوند. از همین رو اولین عملی که برای بازسازی خانه باید انجام داد طراحی دوباره‌ی پلان خانه می‌باشد تا هم نوردهی خانه بهتر شود و هم فضا بیشتر باشد. همینطور شما می‌توانید در نقشه کشی دوباره می‌توانید متراژ یک اتاق را بیشتر کرده یا با برداشتن دیوار میان آشپزخانه و پذیرایی و یکی کردن این دو فضای دلبازتری طراحی کنید.

بازسازی آپارتمان در تهران

 

 1. تعمیر یا تعویض تاسیسات آبی و برقی: سیستم‌های گرمایشی و سرمایشی، لوله‌ کشی‌ها، تاسیسات برقی، لوله‌ کشی گاز، پکیج و رادیاتورها جز ارکانی هستند که قبل از بازسازی کف و دیوارها باید آن‌ها را تعمیر یا در صورت لزوم تعویض کنید که این کار خود تاثیر بسزایی در هزینه‌ی بازسازی آپارتمان در تهران می‌گذارد.

بازسازی آپارتمان در تهران

 

 1. بازسازی کفپوش: یکی از اصلی‌ترین قسمت‌های خانه کفپوش آن می‌باشد اما قبل از بازسازی کفپوش‌ها باید لوله‌ کشی‌ها را تعمیر کرد. کفپوش آپارتمان‌ها ممکن است طی سالیانی که از ساخت‌شان می‌گذرد ممکن است دچار آسیب‌هایی شوند. همچنین سبک آن‌ها نیز به مرور تغییر می‌کند و به سمت مدرن شدن می‌روند. دیگر امروزه خبری از سرامیک و موزاییک‌های قدیمی نیست و بیشتر از پارکت در کفپوش آپارتمان‌ها استفاده کرد.

بازسازی آپارتمان در تهران

 

کفپوش سرویس بهداشتی و حمام نیز به دلیل برخورد زیاد با آب و مواد شوینده زود مستهلک می‌شوند و  باید اقدام به تعویض آن‌ها کرد.

 1. سقف و دیوار: بعد از بازسازی کفپوش‌ها، تعویض لوله‌ها، تاسیسات برقی و نقشه کشی دوباره نوبت به دیوار و سقف می‌رسد. سقف‌ها اگر از گچبری‌ها برخوردار باشد بهتر است که آن‌ها را حذف کرده چرا که دیگر از مد افتاده‌اند و جذابیتی ندارند. بعد از آن باید به سراغ رنگ دیوارها بروید یا می‌توانید از کاغد دیواری استفاده کنید البته باید در نظر داشته باشید که اگر می‌خواهید خانه‌تان جلوه‌ای بزرگتر و دلبازتر به خود بگیرد بهتر است که از رنگ‌های روشن استفاده کنید. شما حتی می‌توانید یکی از دیوارها را به سلیقه‌ی خود انتخاب کرده و از یک رنگ متفاوت در نقاشی آن استفاده کنید.

بازسازی آپارتمان در تهران

 

 1. وسایل و دکوراسیون داخلی: بعد از بازسازی بخش‌های مختلف آپارتمان دیگر باید به سراغ دکوراسیون داخلی بروید و به خوبی آن را طراحی کنید. ابتدا از کابینت‌ها شروع کنید چرا که قبل از خرید دیگر وسایل باید ابتدا کابینت‌ها و جای وسایل را طراحی کرده و بدانید که هر وسیله در چه جایی قرار می‌گیرد. استفاده از کابینت‌های مدرن با کیفیت باید اولویت شما هنگام بازسازی آپارتمان در تهران باشد. بعد از آن باید دست به تعویض شیرآلات بزنید و با توجه به سبک آشپزخانه و سرویس بهداشتی از مدل‌‌های مدرن در بازسازی آپارتمان استفاده کنید. سپس به سراغ دکوراسیون چوبی از جمله کابینت‌ها و کمد‌ها بروید و در این‌ قسمت هم باید به سبک قالب خانه توجه کنید. از مبلمان و ویترین مناسب استفاده کنید.

 

بازسازی آپارتمان در تهران

 

چند مدل بازسازی آپارتمان وجود دارد و هرکدام شامل چه چیز‌هایی می‌باشد؟

به طور کلی سه مدل بازسازی آپارتمان در تهران وجود دارد که هرکدام شامل کار‌های زیر می‌‌باشد:

بازسازی عمومی

بازسازی عمومی شامل موارد زیر می‌شود:

بازسازی آپارتمان در تهران

 

 1. بازسازی آشپزخانه( تعویض کفپوش، دیوارها و کابینت)
 2. نقاشی سقف و دیوارها
 3. کمد دیواری‌ها
 4. حمام و سرویس بهداشتی
 5. تعویض کفپوش
 6. تعویض چهارچوب درب و پنجره‌ها
 7. تخریب و حمل و نقل

بازسازی سطحی

بازسازی سطحی شامل دو مورد می‌شود:

بازسازی آپارتمان در تهران

 

 1. بازسازی آشپزخانه
 2. نقاشی دیوار‌ها و سقف

بازسازی کامل

بازسازی کامل به معنی این است که از آپارتمان فقط اسکلت بماند و باقی بخش‌ها بازسازی شوند.

بازسازی آپارتمان در تهران

بازسازی آپارتمان در تهران

 

روش‌های بازسازی آپارتمان کوچک در تهران

در حال حاضر چند روش بازسازی آپارتمان در تهران در بازار وجود دارد که می‌توان آن‌ها را به  ۴ دسته کلی تقسیم کرد:

صفر تا صد کار با خودتان باشد

این روش به این صورت است که خود شما صفر تا صد کار بازسازی آپارتمان در تهران را انجام می‌دهید. ابتدا پلان بازسازی را طراحی کرده سپس چندین نیرو جهت بازسازی استخدام کرده و در نهایت خودتان به کار نظارت مشغول شوید. البته لازم به ذکر است که این کار بسیار پر ریسک است چرا که اگر تجربه‌ای در این زمینه و شناخت کافی از نیروی کار نداشته باشید بازسازی آپارتمان در تهران پر ریسک و بسیار هزینه‌ بر می‌شود و مدت زمان زیادی این کار به طول می‌انجامد.

بازسازی آپارتمان در تهران

بازسازی آپارتمان در تهران

 

بازسازی آپارتمان در تهران به صورت قراردادی

این بازسازی به این طریق است که شما یک پیمانکار استخدام کرده و آن پیمانکار بعد از بازدید از خانه به صورت متراژ قیمت می‌دهد و کار بازسازی را استارت می‌زند. قیمت به صورت واحد سطح می‌باشد. البته ریسک این روش هم زیاد است چرا که اگر اتفاقات غیر منتظره‌ای در کار رخ دهد و در قرارداد نیامده باشد هزینه‌اش به پای شماست و یا اینکه پیمانکار از متریال بی کیفیت استفاده کند تا سود بیشتر نسیب خودش شود.

بازسازی آپارتمان در تهران

 

بازسازی آپارتمان در تهران به صورت قراردادی به علاوه‌ی مصالح

این روش به این صورت است که پیمانکار علاوه بر قیمت دادن بر اساس واحد سطح قرارداد را به صورتی می‌‌بندند که نوع متریال و مصالح نیز بر عهده خود او باشد. در نظر داشته باشید که حتما باید نوع مصالح و برند آن را مشخص کنید تا راهی برای کمکاری باقی نگذارید.

بازسازی آپارتمان در تهران

 

یک مزیت مهمی که این روش دارد این است که دیگر وظیفه‌ی خرید مصالح به گردن شما نیست اما پیمانکار درصدی به قرارداد جهت خرید مصالح اضافه می‌کند.

بازسازی آپارتمان در تهران به صورت مدیریت پیمان

یکی از مطمئن‌ترین راه‌هایی که پیدا می‌کنید برای بازسازی آپارتمان در تهران روش مدیریت پیمان می‌باشد. این کار به این صورت است که یک نفر به عنوان مدیر انتخاب شده و به عنوان رابطه بین کارفرما و پیمانکار بر همه کارها نظارت می‌کند. این مدیر تمامی قراردادها را برای شما تنظیم کرده و دیگه تمامی منافع شما را در نظر می‌گیرد اما به ازای این کار درصدی از خرج ساختمان را به عنوان دستمزد برای خود بر می‌دارد.

بازسازی آپارتمان در تهران

 

شرکت بازسازی آپارتمان در تهران

برای انتخاب مدیر در روش مدیریت پیمان نمی‌توان فقط از اشخاص حقیقی بلکه می‌توان از یک شرکت به عنوان مدیر استفاده کرد. ولی باید برای اینکار باید به دنبال یک شرکت مطمئن بگردید و یکی از معتبرترین شرکت‌هایی که می‌توانید به آن مراجعه فرمایید آتلیه معماری مسعودیان می‌باشد که با ۱۵ سال سابقه در زمینه‌های مختلف اعم از واحد‌های تجاری، تفریحی، مسکونی و اداری تجربه‌ی بازسازی آپارتمان در تهران را دارد. همچنین برای اطلاع از نحوه‌ی قیمت‌ها و قراردادها می‌توانید با همکاران ما، از طریق کارشناسان مربوطه تماس حاصل فرمایید و از مشاوره‌ی رایگان بهره‌مند شوید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه