نمای ساختمان سه طبقه

طراحی نمای ساختمان سه طبقه مدرن

امتیاز دهی

در نمای ساختمان سه طبقه و بیشتر باید چه مواردی رعایت شود؟ از نظر ما مهمترین بخش داشتن یک ساختمان زیبا نمای آن است. ما عملکرد مهمی را در فرآیند ساختمان انجام می دهیم و روش طراحی نمای ساختمان ما مستلزم طیف گسترده ای از استعدادها و تخصص است. بالاخره جلوی ساختمان شماست. اینجا جایی است که مردم اولین برداشت خود را از ظاهر درونی می دهند. ما طراحان پیشرو در طراحی های نماهای جذاب و برنامه ریزی شده ای هستیم که به یک ساختار حس شگفت انگیزی می بخشد. برای ما، نما یکی از جنبه های مهم هر ساخت و ساز است، زیرا ظاهر و احساسی را که می خواهیم در طراحی داخلی منتقل کنیم، ایجاد می کند. ترجیحات و سبک های مشتریان از عوامل بسیار مهمی است که باید برای بقای نما در نظر گرفته شود.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال نقشه کشی، طراحی نما، بازسازی ساختمان،طراحی دکوراسیون هستید؟ با ما تماس بگیرید.

طراحی نمای مدرن برای ساختمان 3 طبقه با تصاویر

امروزه ساختمان سه طبقه چیز خاصی نیست. شما می توانید آنها را در همه جا ببینید، از محله خود تا قلب شهر. اولین چیزی که باید بدانید این است که دو راه برای ایجاد یک ساختمان سه طبقه وجود دارد: با استفاده از مصالح پیش ساخته یا بتن. دومین نکته ای که باید بدانید این است که نوع متریال استفاده شده بر قیمت پروژه تاثیر می گذارد. مصالح پیش ساخته معمولاً گرانتر از بتن هستند.

با این حال، آنها چندین مزیت از جمله آسان‌تر بودن کار و داشتن کیفیت ثابت‌تر دارند.

طراحی نمای مدرن برای ساختمان 3 طبقه با تصاویر
طراحی نمای مدرن برای ساختمان 3 طبقه با تصاویر

نمای شیشه ای برای ساختمان 3 طبقه

فرقی نمی‌کند که طراحی نمای ساختمان دو طبقه باشد یا یک ساختمان 3 طبقه، افزودن سطوح شیشه‌ای به نقشه‌های ساخت و ساز شما راهی عالی برای دادن ظاهری مدرن به ساختمان است. نمای شیشه ای را می توان در هر نوع ساختمانی استفاده کرد، اما آنها به ویژه در ساختمان های اداری و فروشگاه های خرده فروشی بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

نمای شیشه ای برای ساختمان 3 طبقه
نمای شیشه ای برای ساختمان 3 طبقه

اگر به دنبال راهی برای اضافه کردن ویژگی های اضافی به پروژه خود هستید، نمای شیشه ای گزینه بسیار خوبی برای در نظر گرفتن است.

نمای شیشه ای برای ساختمان 3 طبقه
نمای شیشه ای برای ساختمان 3 طبقه

افزودن سطوح شیشه ای یک راه عالی برای مدرن کردن ظاهر هر نوع ساختمانی از جمله ساختمان های اداری و فروشگاه های خرده فروشی است. با این حال، طراحی برای نمای ساختمان برای فروشگاه نیز گزینه خوبی برای انتخاب است.

نمای شیشه ای برای ساختمان 3 طبقه
نمای شیشه ای برای ساختمان 3 طبقه

آنها نه تنها ظاهری به روز به ساختمان می بخشند، بلکه نور طبیعی را نیز به فضا می دهند و باعث می شود فضا بازتر و جذاب تر شود.

طراحی نمای سنگی برای ساختمان 3 طبقه

هنگامی که صحبت از طراحی یک ساختمان سه طبقه می شود، نمای سنگی یک جنبه مهم است که باید در نظر گرفته شود. فرقی نمی کند که با سرامیک طرح سنگ طراحی شده باشد یا از خود سنگ.

طراحی صحیح می تواند ساختمان شما را از بقیه متمایز کند، در حالی که طراحی اشتباه می تواند ظاهر آن را برهم بزند.

طراحی نمای سنگی برای ساختمان 3 طبقه
طراحی نمای سنگی برای ساختمان 3 طبقه

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام طراحی نمای سنگ برای ساختمان سه طبقه خود در نظر داشته باشید:

اولین چیزی که باید تصمیم بگیرید این است که چه نوع سنگی را می خواهید استفاده کنید. شما باید نوعی را انتخاب کنید که متناسب با سبک کلی ساختمان شما باشد. آیا می خواهید ظاهری ساده و کلاسیک داشته باشید؟ یا چیزی مدرن تر؟

طراحی نمای سنگی برای ساختمان 3 طبقه
طراحی نمای سنگی برای ساختمان 3 طبقه

طرح رنگ اشتباه می تواند ساختمان شما را چرک یا نامناسب جلوه دهد. اما با رنگ های مناسب می توانید ساختمان خود را برجسته کنید.

همچنین اگر خانه کوچکی دارید و می خواهید آن را به یک ساختمان مدرن و مجلل تبدیل کنید، این طرح های نما برای خانه های کوچک را در عکس زیر ببینید.

اگر این موارد را در نظر داشته باشید، مطمئناً در نهایت با یک ارتفاع سنگی روبرو خواهید شد که به نظر شگفت انگیز است و به خوبی با بقیه ساختمان سه طبقه شما مطابقت دارد.

طراحی نمای سنگی برای ساختمان 3 طبقه
طراحی نمای سنگی برای ساختمان 3 طبقه

با طراحی مناسب، ساختمان شما مطمئناً زیبا خواهد بود. پس دیگر منتظر نمانید، همین امروز شروع به طراحی نمای سنگی عالی خود کنید! این طرح های شیک گریل پنجره را برای خانه خود امتحان کنید زیرا این طرح ها نیز به نمای ساختمان شما تجمل می بخشند.

طراحی نمای طرح چوب برای ساختمان 3 طبقه

این ساختمان به گونه‌ای طراحی شده است که در یک شیب با طبقه اول در سطح خیابان و طبقه سوم در بالا ساخته شود. ورودی اصلی در طبقه دوم است که از طریق راه پله ای در فضای باز قابل دسترسی است.

طراحی نمای طرح چوب برای ساختمان 3 طبقه
طراحی نمای طرح چوب برای ساختمان 3 طبقه

راه پله بیرونی به بالکن طبقه دوم منتهی می شود. طبقه آخر شامل یک سوئیت اتاق خواب اصلی با بالکن خصوصی است. از طبقات بالا، مناظر وسیعی از دامنه کوه اطراف وجود دارد.

این طرح از چوب برای اهداف ساختاری و روکش استفاده می کند. روکش بیرونی ترکیبی از سایدینگ سرو و زونا است، در حالی که پوشش داخلی بیشتر از افرا است. استفاده از چوب حسی گرم و طبیعی به ساختمان در طراحی نما می دهد.

طراحی نمای طرح چوب برای ساختمان 3 طبقه
طراحی نمای طرح چوب برای ساختمان 3 طبقه

طراحی کلی این ساختمان ساده و شیک است. استفاده از چوب به آن حس گرم و طبیعی می دهد که برای کوهستان آن عالی است. این طرح برای هر کسی که به دنبال خانه ای کم مصرف با مناظر خیره کننده است ایده آل خواهد بود.

کاشی و گرانیت چوبی طرح نما

اگر به دنبال طراحی کلاسیک و جاودانه در نما هستید، به ترکیب کاشی های چوبی و گرانیت نگاه کنید. این جفت مجلل به خانه شما ظاهری برجسته می بخشد که مطمئنا مهمانان و همسایگان را به طور یکسان تحت تأثیر قرار می دهد.

کاشی و گرانیت چوبی طرح نما
کاشی و گرانیت چوبی طرح نما

در حالی که ممکن است مشکل کمی سرمایه گذاری اولیه باشد، ارزش بلندمدت و جذابیت محدود این طراحی بی نظیر است.

اگر می‌خواهید طراحی نمای خانه‌تان را به سطح بالاتری ببرید، همین امروز با یک پیمانکار محلی تماس بگیرید تا کاشی‌های چوبی و گرانیت نمای را شروع کنید.

کاشی و گرانیت چوبی طرح نما
کاشی و گرانیت چوبی طرح نما

علاوه بر زیبایی کلاسیک و جذابیت آن، کاشی چوبی و گرانیت نما نیز بسیار بادوام و نگهداری آن آسان است. این گزینه کم هزینه برای خانواده های پرمشغله ای که زمان یا پول لازم برای سرمایه گذاری در تعمیرات یا تعویض مکرر را ندارند، عالی است.

مواردی که باید هنگام طراحی نمای ساختمان 3 طبقه در نظر گرفت

هنگامی که قصد دارید یک طرح نمای سه طبقه بسازید، چندین نکته وجود دارد که باید در طراحی نما برای یک ساختمان 3 طبقه در نظر بگیرید.

  • باید مطمئن شوید که نمای ساختمان متناسب با مکانی است که در آن ساخته می شود. اگر ارتفاع ساختمان خیلی زیاد باشد، ممکن است نتواند در برابر باد و سایر نیروهای طبیعی مقاومت کند.
  • اگر پنجره ها خیلی کوچک باشند، ساختمان را تاریک می کند.
  • شما باید به این فکر کنید که در طراحی ساختمان خود چند طبقه می خواهید. باید مطمئن شوید که تعداد طبقات متناسب با اندازه ساختمان باشد.
  • همه مصالح برای همه انواع ساختمان ها مناسب نیستند. اگر از مواد نامناسب استفاده کنید، ممکن است نتواند در برابر باد و سایر نیروهای طبیعی مقاومت کند.
  • وزن مصالح تعیین می کند که ساختمان چقدر استحکام دارد. اگر وزن مواد خیلی سنگین باشد، ممکن است نتوانند خود را تحمل کنند.
  • هزینه مواد تعیین می کند که چقدر پول باید برای طراحی نمای ساختمان سه طبقه خود خرج کنید.
  • همچنین اگر فضای خالی در اطراف ساختمان دارید، به سراغ طراحی دیوار مرزی مسکونی بروید.
  • با این حال، اگر می‌خواهید طراحی سه طبقه نما با کیفیت بالا ایجاد کنید، باید از مواد گران‌تر استفاده کنید.

طراحی نمای ساختمان سه طبقه توسط گروه معماری مسعودیان

در اولین نگاه به این طرح نمای ساختمان سه طبقه زیبا، متوجه خواهید شد که چقدر عالی انجام شده و توسعه یافته است. خلق کامل از یک ایده بسیار هوشمندانه ترکیبی از کار سیستماتیک و خلاقیت تشکیل شده است. هر کس طراحی معماری منحصر به فردی را که بر این اساس نشان می دهد دوست دارد. ایجاد هر طرح معماری به سبک مدرن نیازمند تلاش مضاعف و درآمد پیشرفته است تا بتوانید جدیدترین طرح ها و دکوراسیون را توسعه و پیاده سازی کنید. تیم طراحی آتلیه معماری مسعودیان تیم بسیار حرفه ای و ماهر خود را دارد که مناسب ترین افراد برای ارائه کلیه خدمات و پیشرفت های پروژه هستند.

طراحی نمای چهار طبقه

نمای زیبا و مجلل ساختمان سه طبقه و بالاتر

وقتی صحبت از بهترین طراحی معماری داخلی به میان می آید، ممکن است یک کتاب را از روی جلد آن قضاوت کنید. نمای هر سازه ای که از یک کلمه فرانسوی گرفته شده است که به معنای واقعی کلمه به «چهره» ترجمه می شود، نقش مهمی در تثبیت هویت آن ایفا می کند. در حالی که طراحی داخلی در هر پروژه مسکونی مهم است.یک نمای عالی به سادگی برای چشم جذاب نیست. تاثیرات دما و عناصر جوی توسط یک نما که با محصولات مناسب درمان شده محافظت می شود. نماها به ویژه در مناطق شهری با تراکم ساختمان‌های بالا تحت فشار فزاینده‌ای قرار دارند. به دلیل آلودگی هوا و ترافیک سنگین، کرنش‌ها در این مکان‌ها شدیدتر می‌شوند. انتخاب رنگ بیرونی تاثیر قابل توجهی بر تعادل انرژی غلاف خارجی دارد. در واقع، مصالح مناسب می تواند به حفظ سطح حرارتی ساختمان و هزینه های عملیاتی پایین کمک کند.

طراحی نمای ساختمان پنج طبقه

نکاتی برای طراحی نمای ساختمان بیش از سه طبقه

همانطور که در زیر خواهید دید، تعادل عامل اصلی پشت همه انتخاب های طراحی است. اول از همه، شما باید نیازها یا هدف بهترین طراحی داخلی خود و همچنین اعضای خانواده خود را درک کنید. به عنوان مثال، یک خانواده مشترک با اعضای پیر و جوان از نمای بیرونی با پنجره‌های بزرگ که اجازه می‌دهد نور طبیعی زیادی وارد بهترین طراحی داخلی شود، بسیار سود می‌برد. هنگامی که هدف خود را تعیین کردید، انتخاب یک طراحی داخلی ، طراحی داخلی لوکس تبدیل به یک نسیم می شود. پس از تعریف هدف، فاز بعدی در طراحی داخلی ، طراحی داخلی لوکس طراحی بیرونی نما، اطمینان از متقارن بودن طراحی است. در نتیجه، درب اصلی به نقطه کانونی بیرون تبدیل می‌شود و می‌توان پنجره‌ها را در هر طرف اضافه کرد تا ظاهری متقارن ایجاد کند. اشکال بهینه برای این هدف مربع یا مستطیل هستند.
طراحی نمای ساختمان 4 طبقه

بهترین خدمات طراحی داخلی

وقتی نوبت به انتخاب متریال برای طراحی خارجی ، طراحی نما می رسد، گزینه های زیادی را بسته به نوع نما توصیه می کنیم. این مواد نه تنها از نظر ظاهری بی انتها هستند، بلکه به اندازه کافی ظریف و مستحکم هستند تا در آزمون زمان جان سالم به در ببرند – ترکیبی عالی برای طراحی طولانی مدت. رنگ ها در این میان نقش مهمی دارند. برای طراحی نمای بیرونی ، ترکیبی از دو رنگ تیره و روشن ایده آل است. شما سایه سوم را برای تزیینات پنجره انتخاب خواهید کرد تا یک فاکتور شگفت انگیز اضافی ارائه دهد، اما همین رنگ های مورد استفاده می توانند در هر نقطه ای از چرخه رنگ باشند، از ظریف و کم رنگ گرفته تا درخشان و تهاجمی. درب اصلی یا ورودی شاید یکی از مهمترین جنبه های طراحی نما، باشد. همچنین به عنوان پیوندی بین دنیای بیرون و پناهگاه درونی شما عمل می کند که بهترین طراحی داخلی شما در است. جای تعجب نیست که باید چیزی خاص و دوستانه، گرم و دعوت کننده باشد تا مهمانان شما آن را برای مدت طولانی به خاطر بسپارند. درب‌های سفارشی مجستیک این روزها همه ترند هستند و ما می‌توانیم به شما کمک کنیم در طراحی متناسب با سلیقه و ترجیحات شما. درب باید در مرکز طرح کلی قرار گیرد. اولین برداشت نهایی است و اولین برداشت هر بازدیدکننده از درب ورودی شما خواهد بود.

طراحی نمای ساختمان سه طبقه و بزرگتر

سازه، معماری، و همه چیزهایی که باید در نظر گرفته شوند

تزئینات بیرونی نامناسب یا عناصر نامناسب نیز می تواند ارزش یک خانه را کاهش دهد همچنین این امکان وجود دارد که شما نیاز به تعمیر یا جایگزینی موارد موجود داشته باشید. تغییر ابعاد کلی یک سازه معمولاً برای یک بازسازی اساسی ارزشمند است. این را می توان با گسترش خانه به سمت بالا یا خارج به منظور ایجاد تعادل زیباتر، تقارن بیشتر یا جایگزینی انبساط های ضعیف ساخته شده توسط صاحبان قبلی انجام داد. سبک و شخصیت شخصی خود را در نظر بگیرید. آیا سبکی مد روز، معاصر، جسورانه و جسورانه، کلاسیک، معمولی یا مینیمالیستی می خواهید؟

جمع بندی: طراحی نمای ساختمان سه طبقه و بیشتر

اگر برای طراحی نمای ساختمان سه طبقه و بیشتر از آن نیاز به طراح نما دارید می توانید با آتلیه معماری مسعودیان تماس بگیرید. ما در گروه معماری مسعودیان علاوه بر طراحی نما خدمات مختلفی را به مشتریان خود ارائه می دهیم که از جمله بازسازی خانه ، طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی و ساخت ویلا در تمام نقاط کشور از جمله در شمال و تهران و … فقط کافیست با ما تماس بگیرید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه