خدمات طراحی نمای ساختمان سنگی

طراحی نمای ساختمان سنگ مدرن + انواع سنگ

2/5 - (2 امتیاز)

در این نوشته به بررسی نمای ساختمان سنگ خواهیم پرداخت. سنگ طبیعی یک مصالح ساختمانی اساسی است که از صدها سال پیش برای نماها استفاده می شد. امروزه ساختن خانه ای پایدار با استفاده از محصولات سبز مهم است. در این صورت سنگ طبیعی زیست‌محیطی‌ترین راه‌حل است که فواید زیادی برای نماهای شما دارد. آنها را از دست ندهید. سنگ طبیعی بادوام و نسوز است. نماهای سنگی خوش‌ساخت برای قرن‌ها پابرجا خواهند ماند.

نمای ساختمان های سنگی جذابیت های زیبایی شناختی را به یک ساختمان معمولی اضافه می کند. اما زیبایی شناسی تنها یک مزیت در میان لیستی از پیشرفت های کاربردی است که نماها و روکش های سنگی می توانند ارائه دهند، مانند محافظت از ساختمان در برابر عناصر و بهبود مقاومت آن در برابر معتدل.

برای سفارش طراحی نمای ساختمان سنگی می توانید با آتلیه معماری مسعودیان تماس بگیرید.

طراحی نمای ساختمان از سنگ

نماهای سنگی سنتی عمدتاً با استفاده از سنگ طبیعی ساخته می شوند.
سنگ طبیعی یک متریال معماری است که مزایای زیادی از جمله دوام و ظاهری غنی برای ساختمان دارد. این را می توان در اشکال و رنگ های بسیاری یافت که آن را برای اهداف مختلف مناسب می کند.
سنگ طبیعی زمانی که در ساخت نمای ساختمان استفاده می شود می تواند میزان انرژی مصرفی در ساختمان ها را کاهش دهد و همچنین ظاهری جذاب تری ارائه دهد. سنگ طبیعی علاوه بر محافظت از ساختمان در برابر عناصر، به راحتی در زیر نور مستقیم خورشید محو نمی شود و حتی به عنوان کاهش سرعت جذب گرما در ساختمان در دماهای بالا شناخته شده است.

اجرای نمای سنگی یکی از اصلی ترین مواردی است که در نمای ساختمان باید مورد توجه قرار گیرد. اجرای ساخت و ساز به گونه ای که هم درست و هم اصولی باشد بسیار حیاتی است.
حتی اگر نصب سنگ دیوار به درستی انجام شود، در نهایت به دلیل شرایط مختلف آب و هوایی از جمله سرما، گرما، باد و باران، سنگ ها از نما جدا شده و می ریزند. سنگ هایی که از آسمان می افتند هم خطر جانی و هم مالی دارند.

نمای ساختمان سنگ زیبا

سنگ مرمر در نمای ساختمان

روکش سنگ مرمر یک سنگ طبیعی است که در اشکال، اندازه ها و انواع مختلفی وجود دارد. نه ضد لک است و نه دوام آن قیمت آن را توجیه می کند. اما رنگ و بافت سنگ همان چیزی است که آن را به یک انتخاب محبوب برای ساختمان مسکونی ،هتل ها، دفاتر و سایر املاک تجاری تبدیل می کند، حتی اگر گران تر از سایر گزینه ها باشد.

نمای سنگ مرمر ساختمان

سنگ گرانیت در نمای ساختمان

گرانیت به دلیل دوام و زیبایی یکی دیگر از گزینه های محبوب برای روکش سنگ طبیعی است. به دلیل داشتن مقاومت عالی در برابر حرارت شناخته شده است که آن را برای استفاده در ساختمان های بلند که ممکن است نگرانی هایی در مورد ایمنی آتش وجود داشته باشد ایده آل می کند.

طراحی نمای سنگ گرانیت ساختمان

سنگ آهک

سنگ آهک همه کاره ترین سنگ در بین تمام سنگ ها است زیرا رنگ بندی های مختلفی به خود می گیرد و می توان آن را به روش های مختلف کار کرد. می توان برای ایجاد مجموعه ای خلاقانه از الگوها، رنگ آمیزی یا مهر و موم کرد تا در برابر رطوبت محافظت شود، دوباره رنگ آمیزی شود تا ظاهری طبیعی تر داشته باشد، و حتی در طرح های پیچیده حک شود.
جای تعجب نیست که سنگ آهک قرن ها در معماری با اهمیت تاریخی در سراسر جهان (مانند اهرام مصر) بدون هیچ نشانه ای از کاهش محبوبیت استفاده شده است.

ماسه سنگ

ماسه سنگ یک انتخاب محبوب برای کاربردهای بیرونی است، به خصوص اگر صاحبان ساختمان به دنبال نمای سنگ طبیعی باشند. ماسه سنگ همچنین دارای ویژگی بیشتری نسبت به سایر انواع سنگ است، که آن را برای یک تم یکنواخت یا ساختمان فاقد کاریزما عالی می کند. حتی با وجود اینکه دانه‌های ماسه‌سنگ بسیار کوچک هستند، نمای ساختمانی که از ماسه‌سنگ ساخته می‌شود. کمتر از سایر انواع سنگ‌ها ترک می‌خورد و باعث می‌شود که دوام بالایی داشته باشد.

سنگ لوح

تخته سنگ به دلیل جذابیت زیبایی طبیعی خود شناخته شده است و به دلیل مقاومت عالی در برابر آسیب آب و کپک، یک ماده ایده آل برای خواص در آب و هوای غیرقابل پیش بینی است. همچنین در برابر سایش و پارگی به خوبی مقاومت می کند، نسوز است و می تواند در برابر گرمای شدید بدون شکستگی یا شکستگی مقاومت کند. روکش تخته سنگ نیز از نظر عایق کاری یکی از موثرترین ابزار ساختمانی محسوب می شود.

نمای ساختمان سنگی مدرن ترکیبی از سنگ طبیعی و مصنوعی است

نماهای سنگ مصنوعی جایگزین مناسبی برای نمای سنگ طبیعی هستند. آنها دوام و استحکامی مشابه سنگ طبیعی (گاهی اوقات بهتر) را ارائه می دهند، اما با کسری از هزینه. مهمتر از همه، سنگ مصنوعی به دلیل کیفیت کنترل شده خود شناخته شده است. این بدان معنی است که صاحبان املاک می توانند عملکرد سنگ ها را پس از نصب پیش بینی کنند که یکی از بزرگترین دلایل محبوبیت آنها است. رایج ترین انواع روکش سنگ مصنوعی عبارتند از:

پوشش بتنی

پنل های بتنی از بتن بازیافتی ساخته شده اند که با ملات به هم چسبیده اند. آنها در سبک ها و رنگ های مختلف تولید می شوند و تقریباً روی هر سطحی قابل نصب هستند. پانل ها معمولاً به چارچوب دیوار متصل می شوند و با بند، لنگر یا چسب محکم می شوند.

انواع سنگ در طراحی نمای ساختمان

روکش آجری

روکش آجری از بلوک‌های بنایی یا بتونی ساخته می‌شود که با لایه‌های نازک گچ (ماده‌ای ساختمانی ساخته شده از سنگدانه، چسب و آب) پوشانده شده‌اند. این نوع روکش بسته به بودجه و نیاز پروژه در هر دو دیوار داخلی و خارجی استفاده می شود، اما در نماهای سنگی مدرن اغلب جای خود را پیدا می کند.

طراحی نمای ساختمان سنگی با کناره آجری

سنگ مرمر مصنوعی

سنگ مرمر مصنوعی از ریختن بتن مایع در قالب هایی که برای ریخته گری استفاده می شود، تشکیل می شود. به گونه ای ساخته شده است که ظاهری شبیه به مرمر طبیعی به آن بدهد. این نوع سنگ مرمر از نظر ظاهر، بافت و رنگ تقریباً از مرمر طبیعی قابل تشخیص نیست، به همین دلیل است که معماران و سازندگان از آن برای ارائه توهم سنگ طبیعی در پروژه های خود استفاده می کنند.

استفاده از روکش سنگ مصنوعی بر روی سنگ طبیعی مزایای متعددی دارد، از جمله:

  • ظاهر طبیعی: در حالی که سنگ طبیعی زیبا است، نگهداری از آن دشوار است. سنگ مصنوعی را می توان به هر رنگی رنگ آمیزی یا رنگ آمیزی کرد که باعث جذابیت و نگهداری آسان تر از سطوح سنگ طبیعی می شود.
  • نگهداری آسان: مراقبت و نگهداری از بسیاری از انواع سنگ مصنوعی نسبتاً آسان است، و برای صاحبان املاکی که می خواهند از کار نامرتب رنگ آمیزی یا رنگ آمیزی سطوح سنگ طبیعی برای افزایش عمر خود اجتناب کنند، آنها را به انتخابی عالی تبدیل می کند.
  • هزینه: هزینه روکش سنگ مصنوعی به طور قابل توجهی کمتر از سنگ طبیعی است. این امر آن را به گزینه ای جذاب برای صاحبان املاک تبدیل می کند که می خواهند ملکشان شیک یا امروزی به نظر برسد بدون اینکه مجبور به شکستن بانک شوند. صرفه جویی در هزینه به ویژه در کاربردهای بیرونی که بر خلاف سنگ طبیعی هزینه های تعمیر و نگهداری کمتری دارند، مشهود است.
  • دوام: روکش سنگ مصنوعی به دلیل ماهیت مصنوعی و روش های ساخت برتر که در طول تولید استفاده می شود، در طول زمان در بسیاری از کاربردها بسیار بادوام است. توانایی مقاومت فوق العاده در برابر هوا و همچنین مقاومت قابل توجه در برابر آتش سوزی، بلایای طبیعی، حشرات و کپک را دارد.

مطالب مرتبط:

طراحی نمای کلاسیک و مدرن ساختمان + سفارش

طراحی نمای کامپوزیت ساختمان + ویژگی های

انواع نمای ساختمان شیک و زیبا + عکس

انواع سبک های نمای آپارتمان مدرن + عکس

خدمات بازسازی و طراحی نمای ساختمان سنگی

نمای ساختمان سنگی ممکن است گران‌تر از سایر انواع روکش بیرونی باشد، اما وقتی دوام و زیبایی سنگ را در نظر می‌گیرید، سرمایه‌گذاری ارزشمندی است  هم از نظر زیبایی‌شناختی و هم از نظر کاربردی صرف نظر از اینکه نمای ساختمان شما از سنگ طبیعی، سنگ مصنوعی، شیشه یا حتی فلز ساخته شده است، تمیز کردن ترمیمی بخش مهمی از حفظ و عملکرد صحیح آن است. برای بازسازی خانه می توانید با آتلیه معماری مسعودیان تماس بگیرید.

 

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه