طراحی رستوران به سبک صنعتی

نکات طراحی پلان رستوران مدرن

امتیاز دهی

در این نوشته نکات طراحی پلان رستوران مدرن را بیان کرده ایم. که می توانید با استفاده از آن رستوران مدرن خود را راه اندازی کنید و به مشتریان خود آرامش خاصی دهید. با توجه به این که علاوه بر غذای خوب یک رستوران نوع دیزاین آن نیز در جذب بیشتر مشتری تاثیر دارد پس تا انتها با ما همراه باشید.

پلان رستوران چیست؟

این نقشه ای از فضای رستوران فیزیکی شما است که تمام جنبه های محل اقامت شما مانند ناهار خوری، منطقه انتظار، آشپزخانه، قسمت های آماده سازی، انبار و حمام و نحوه قرار گرفتن آنها در فضای شما را در بر می گیرد.
پلان رستوران باید شامل آشپزخانه، تجهیزات آشپزخانه مانند یخچال، اجاق گاز و سایر تجهیزات بزرگ باشد. همچنین باید شامل میزها، صندلی‌ها، ورودی، قسمت انتظار، قسمت بار، سرویس‌های بهداشتی، اتاق پشتی کارکنان، صندلی در فضای باز، سیستم پرداخت POS، پنجره‌ها، درها، خروجی اضطراری و متراژ مربع باشد.

پلان رستوران

چرا به پلان رستوران نیاز دارید؟

به غیر از تمرکز بر غذا و خدمات، چیدمان رستوران نقش مهمی در افزایش تجربه مشتری دارد. ثابت شده است که طراحی داخلی یک رستوران بر تصمیمات سفارش مشتریان تأثیر می گذارد. چیدمان رستوران نقش مهمی در عملیات و گردش کاری رستوران دارد.
دستورالعمل های طراحی باید در طرح چیدمان رستوران و طراحی پلان طبقه گنجانده شود. اطمینان حاصل کنید که طراحی و چیدمان با مفهوم و موضوع رستوران هماهنگ است. با این حال، طراحی رستوران با انواع فرمت های رستوران متفاوت خواهد بود.

طراحی پلان رستوران

چیدمان رستوران گردش و حرکت مناسب کارکنان رستوران و همچنین مشتریان را تضمین می کند. با همه‌گیری کووید-19 که باعث آسیب‌های عظیم در صنعت هتل‌داری شده است، نیاز به فضا بسیار مهم است. وجود فاصله کافی بین جداول و رعایت تمام دستورالعمل های فاصله گذاری اجتماعی ضروری است.

مسیری که پیشخدمت‌ها هنگام حمل غذا از قسمت غذاخوری به آشپزخانه استفاده می‌کنند، برای خدمات سریع و کارآمد باید ساده و نامرتب باشد. از آنجایی که آشپزخانه رستوران ها در معرض انفجار و حوادث ناشی از لغزنده بودن کف هستند، باید فضای کافی بین ایستگاه های کاری وجود داشته باشد.
چیدمان فضایی باید اطمینان حاصل کند که قسمت جلویی شامل میز صندوق، ورودی، پذیرایی و قسمت انتظار به ناهارخوری و قسمت پشتی متصل است. قسمت پشتی شامل آشپزخانه، انباری، انبار و قسمت اداری رستوران است.

طراحی رستوران باید گردش روان اقلام را از انبار و انبار به رستوران آشپزخانه تقویت کند. این امر باعث کاهش مشکلات در انتقال اقلام موجود به آشپزخانه و کاهش تاخیر در تهیه غذا می شود. قسمت پشتی باید از فضای ناهار خوری جدا شده و به خوبی تهویه شود تا عطر و صدای آماده سازی غذا کاهش یابد.

طراحی داخلی رستوران

نکات طراحی پلان رستوران مدرن

1. سبک زندگی

هنگامی که یک رستوران راه اندازی می کنید، دوست دارید که شیوه زندگی شما را منعکس کند. بنابراین مهم است که برنامه ای را انتخاب کنید که متناسب با سبک زندگی شما باشد نه اینکه سبک زندگی خود را متناسب با یک برنامه خاص تغییر دهید.

2. نیازهای فضایی

گسترش دادن در فضای موجود آسانتر از افزودن فضا بعداً است. بنابراین، داشتن فضای اضافی در رستوران شما ضروری است.

نکات طراحی رستوران

3. تغییر نیازها

بحران کنونی ویروس کرونا نیاز به فضا را به ویژه در رستوران ها و رستوران ها یادآوری کرده است. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی برای فاصله گذاری اجتماعی در نظر گرفته اید.

4. هزینه

بودجه بندی مناسب به همان اندازه مهم است که مسائل مالی یک موضوع خاموش است. مصرف بیش از حد ممکن است منجر به مشکلات مالی شود در حالی که خرج کم ممکن است باعث نارضایتی شود.

5. محل

انتخاب مکان مناسب بسیار مهم است. آیا مکانی دورافتاده را در نظر می گیرید که به شما امکان می دهد از هرج و مرج در شهر دور شوید؟ یا به دنبال یک جامعه مستقر هستید؟ آیا به راحتی و کارآمد به سهام دسترسی خواهید داشت؟

6. شکل و طراحی اتاق

ساختار اتاق را در ارتباط با طبقات طبقاتی در نظر بگیرید، به عنوان ضایعات فضای ناهارخوری در سطوح تقسیم شده، مکان پنجره ها، تعداد و اندازه مناطق تفریحی، معابر مورد نیاز برای دسترسی مشتریان به میزها و سرویس های بهداشتی و فضای بیشتری بین میزها در صورت وجود چرخ دستی های نگهبان. به عنوان بخشی از خدمات استفاده می شود.
طراحی رستوران مدرن

7. اشیای غیر منقول

اینها شامل ایستگاه های گارسون، ستون ها، راه پله ها و ویترین ها می شود.

طراحی رستوران مدرن

8. خروجی ها و درها

در نظر بگیرید که آیا درها باید به سمت داخل یا خارج، خروجی های آتش نشانی، درهای سرویس بهداشتی و ورودی اصلی باز شوند. قرار دادن صندلی ها دور از درها به مشتریان این امکان را می دهد که تجربه غذاخوری مفیدی داشته باشند.

9. قرار دادن اتاق

قرار دادن حمام ها یا توالت ها در کنار هم باعث صرفه جویی در هزینه های لوله کشی می شود.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران

10.فضای موجود را در نظر بگیرید

شما باید مکان تاسیسات خود، عناصر داخلی که نمی توانند تغییر کنند و محدودیت های صاحبخانه مانند محل تحویل کالا و محل ورود و خروج را بدانید. همچنین محدودیت‌های منطقه‌بندی مانند خدمات رانندگی، صندلی‌های پیاده‌رو و پاسیوهای بیرونی و محل تخلیه دود و دود آشپزخانه را در نظر بگیرید

11.اتاق غذاخوری رستوران خود را طراحی کنید

برای دستورالعمل های اشغال فضای خود با افسر ساختمان محلی خود مشورت کنید.

رستوران مدرن

12. چیدمان سرویس های بهداشتی، راه های ورود و مناطق انتظار

درها باید برای ویلچر قابل دسترسی باشند و حداقل یک دستشویی در هر حمام قابل دسترسی با ویلچر باشد.

طراحی رستوران به سبک صنعتی

13.چیدمان آشپزخانه خود را طراحی کنید

فضای کافی برای تهیه غذا، پخت و پز و فضای تحویل سرور فراهم کنید.

طراحی رستوران به سبک صنعتی

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه