طراحی داخلی نئوکلاسیک

طراحی داخلی به سبک نئوکلاسیک

امتیاز دهی

طراحی داخلی نئوکلاسیک نخستین بار در سال ۱۷۵۰ در انگلستان و فرانسه مورد توجه قرار گرفت. این سبک بر گرفته از معماری های روم باستان و در دوره ی رنسانس است که نمایی سلطنتی و لوکس داشتند.برخلاف تصور عده ای، طراحی داخلی نئو کلاسیک و طراحی داخلی کلاسیک بسیار با یکدیگر متفاوت می باشد. انتخاب عناصر ساده و در عین حال امروزی یکی از تفاوت های بارز و موردتوجه میان این دو سبک دکوراسیون داخلی است. اگر چه سبک های کلاسیک بسیار زیبا و پر نقش و نگارتر بودند ولی از ویژگی های دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک می توانیم،به ظرافت بیشتر و طراحی های ساده تر اشاره کنیم. مزیتی که در این سبک از دکوراسیون داخلی وجود دارد آن است که در انتخاب وسایل و اجسام دکوراتیو شما هیچ محدودیتی ندارید.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

طراحی داخلی نئوکلاسیک

ویژگی های خانه نئوکلاسیک

ویژگی هایی که در دکوراسیون داخلی یک خانه نئو کلاسیک مشاهده می شود شامل موارد زیر است:

  • رعایت تناسبات هندسی کلاسیک در کنار عملکردگرایی معاصر
  • استفاده از طرح ها و نمادهای معماری کلاسیک همراه با نورپردازی های مدرن
  • استفاده از مبلمان سبک کلاسیک که باعناصر مدرن ترکیب شده اند.
  • استفاده از سنگ، بتن، چوب، شیشه، فولاد و سایر عناصر ساخته شده از فلزات
  • استفاده از آینه های بزرگ و شیشه های رنگی
  • استفاده از رنگ های کرم، طلایی و رنگ‌های خیره کننده مانند بنفش، قرمز و فیروزه‌ای
  • استفاده از مبلمان با شکوه مخملی و عتیقه‌جات گرانبها
  • استفاده از لوسترهای بلند و لوکس

طرح های رنگی در نئوکلاسیک

استفاده از رنگ در دکوراسیون داخلی بسیار پر اهمیت است. طرح های رنگی نئوکلاسیک شبیه به پالت رنگ کلاسیک است ؛ گسترده و متنوع است اما روند کلی به وضوح معلوم است. رنگ پس زمینه می‌تواند هم تاریک و هم روشن باشد : سفید ، بژ ، خاکستری ، سایه های قهوه ای ، ماسه ای و ترکیبی از همه ی این ها. رنگ های روشن و اشباع بیشتر برای دکوراسیون استفاده می‌شوند : مبلمان ، پارچه ، لامپ ، نقاشی و …

طرح های رنگی در نئوکلاسیک
طرح های رنگی در نئوکلاسیک

کف پوش مناسب این سبک

برای کف پوش می توان از کف پوش سنتی یا پارکت استفاده کرد چون به طور مستقیم از سبک کلاسیک آمده است اما می توانید آن را با یک لمینت عملی تر و بی تکلف تر جایگزین کنید که از پوشش هندی تقلید می‌کند. برای اتاق هایی که در معرض رفت و آمد هستند سنگ، کاشی و سرامیک هم مناسب است.

طراحی سقف

همیشه رنگ سقف اتاق نشیمن در بازسازی ساختمان در تهران و دکوراسیون داخلی موضوع مهمی بوده است. سقف های ایده آل در سبک نئوکلاسیک سفید هستند : بوم رنگ ساده یا یک بافت مات یا ساتن را انتخاب کنید. اگرچه حتی در یک اتاق کوچک هم می‌توان از بافت براق به نفع خود استفاده کرد اما پیشنهاد ما به شما بافت های مات است. در لبه های سقف ، طرح های گچ بری مرتبی بزنید و در اطراف لوستر می‌توانید از طرح های تزئینی مثل یک گل سرخ استفاده کنید و به آن جلوه زیبایی ببخشید.

طراحی دیوار

یکی دیگر از موضوعات مهم در دکوراسیون داخلی طرح و رنگ دیوار اتاق نشیمن است. دیوارها معمولا در فضای داخلی سبک نئوکلاسیک با قالب و تابلوهایی با اشکال و خطوط ساده تزئین می‌شوند و می‌توان به عنوان جایگزین از کاغذ دیواری هایی با رنگ های خنثی ، ساده و یا با نقوش گل نیز استفاده کرد.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه