عکس بعد از بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه های قدیمی به ترتیب

امتیاز دهی

مراحل بازسازی خانه های قدیمی به ترتیب را در این نوشته بیان خواهیم کرد. بازسازی اساسا به تغییر یک ساختمان، شاید از طریق تغییر طرح یا گسترش آن اشاره دارد.
اگر با انتخاب این که آیا از فضای داخلی یا بیرونی خانه خود شروع کنید، روبرو هستید، به سراغ نمای بیرونی بروید. هر گونه تعمیرات لازم سقف را انجام دهید و در صورت نیاز، سایدینگ خود را اصلاح کنید. تا زمانی که قسمت بیرونی آن به شکلی عالی در نیامد، بازسازی داخل خانه خود را شروع نکنید.

مزیت های زیادی برای بازسازی خانه وجود دارد، برخلاف خرید یک ملک جدید یا خود ساختمان. شاید مزیت اصلی بازسازی یک خانه پتانسیل هیجان انگیزی باشد که برای آشکار کردن همه نوع ویژگی های اصلی جذاب ارائه می دهد، به دنبال این واقعیت است که یک پروژه نوسازی می تواند، اگر با استاندارد خوب انجام شود، خانه ای را به نمایش بگذارد که چشمگیر باشد. بالا بردن ارزش ملک در مقابل، برخی از نقاط ضعف نیز وجود دارد.

و این دقیقاً همان چیزی است که راهنمای بازسازی خانه برای آن ارائه شده است تا شما را با دانش مناسب برای اطمینان از نتایج پروژه شما در خانه رویایی شما مسلح کند.

هنگام مشاهده خانه و تصمیم برای بازسازی خانه، سوالات زیر را از خود بپرسید.

 • آیا فضایی برای گسترش وجود دارد، خواه این یک پسوند عقب باشد یا جانبی، یا تبدیل یک انبار، زیرزمین یا گاراژ؟
 • به خانه های همسایه نگاه کنید. آیا آنها در گرفتن مجوز برنامه ریزی برای بازسازی های مشابه آنچه شما در ذهن دارید موفق بوده اند؟
 • آیا خانه در مکان مناسب برای شما قرار دارد؟
 • چه مقدار از کار ساختاری در مقابل تزئینی خواهد بود؟
 • سقف قیمت خانه ها در این منطقه چقدر است؟ آیا بازسازی شما ارزش ملک را افزایش می دهد؟
 • آیا میثاق ها یا محدودیت های برنامه ریزی وجود دارد که از آن آگاه هستید که بتواند از تمدیدها یا تغییرات برنامه ریزی شده شما جلوگیری کند؟

از یک سازنده یا معمار بخواهید که نگاهی به ملک بیاندازد و نظر حرفه ای آنها را جویا شود.

مراحل بازسازی خانه های قدیمی

در اینجا، ما مراحل بازسازی را به مراحل ساده تقسیم کرده ایم، از نحوه حذف هرگونه خطر از خرید خود با بررسی های صحیح تا نحوه برخورد با هر گونه مسائل غیرمنتظره و گران قیمت.

مراحل بازسازی خانه های قدیمی

یک معمار پیدا کنید

هنگامی که پروژه بازسازی خود را ایمن کردید و وضعیت ساختاری آن را ارزیابی کردید، وظیفه بعدی در لیست شما ایجاد طرحی برای خانه جدید و هر گونه برنامه افزودنی است که ممکن است برنامه ریزی کرده باشید. بسیاری از افرادی که یک خانه را بازسازی می کنند، طراحی یک خانه موجود را دشوارتر از شروع از ابتدا می دانند.

مشاوره با یک معمار و طراح داخلی باعث می شود شما قبل از بازسازی ساختمان خود تصویری از آنچه قرار است اتفاق بیافتد در ذهن خود داشته باشید و بدیهی است که ممکن است ایده های عالی برای بازسازی خانه خود داشته باشید که با ارائه طرح خود به طراح در هزینه صرفه جویی خواهید کرد.
با این حال، پروژه‌های توسعه و پروژه‌های بازسازی در مقیاس بزرگ‌تر، و همچنین پروژه‌های در مناطق حساس یا ساختمان‌های فهرست‌شده، تقریباً همیشه به مشاوره حرفه‌ای نیاز دارند. گزینه‌های شما هنگام انتخاب یک طراح حرفه‌ای شامل یک معمار، طراح معماری، طراح خانه یا حتی یک مهندس سازه است که می‌تواند راه‌حل‌های خوبی برای مشکلات خاص ارائه دهد. یک طراح حرفه‌ای می‌تواند با شما درباره فرآیند مجوز برنامه‌ریزی صحبت کند، طرح‌هایی را بر اساس خواسته شما ایجاد کند.
هنگامی که طرحی را دارید که از آن راضی هستید و مورد تأیید قرار گرفته است، باید یک برنامه زمانبندی از کارها ایجاد کنید تا اطمینان حاصل کنید که اختلال و تکرار را به حداقل برسانید.
هیچ پروژه نوسازی بدون برنامه زمانبندی کارها نباید آغاز شود. تمامی مراحل بازسازی باید به ترتیب و در زمانبندی خود صورت بگیرد. طراح یک برنامه مختصر و واضح از کارها، تک تک کارهایی را که هنگام بازسازی خانه مورد نیاز است، فهرست می‌کند، که به ترتیب صحیح برای کارآمدترین فرآیند چیده شده‌اند. همچنین در حالت ایده آل باید شامل این باشد که چه کسی باید چه کاری انجام دهد و چقدر هزینه دارد.

بازسازی خانه های قدیمی

اگرچه هیچ دو پروژه بازسازی خانه مشابه نیستند، اما معمولاً وظایف و الزامات خاصی وجود دارد که بسیاری از آنها مشترک هستند. ترتیب کلی در حال اجرا اکثر پروژه های نوسازی شبیه به این است:

 • پتانسیل پروژه را ارزیابی کنید
 • یک برنامه بودجه بندی کامل تهیه کنید
 • نظرسنجی انجام دهید
 • بیمه نوسازی و در صورت لزوم گارانتی بگیرید
 • بررسی کنید که آیا واجد شرایط دریافت کمک هزینه هستید یا خیر
 • یک معمار پیدا کنید
 • برای مجوز برنامه ریزی اقدام کنید
 • سازنده پیدا کنید
 • به کنترل ساختمان اطلاع دهید
 • سازماندهی حذف زباله
 • مشکلات دسترسی را برطرف کنید و زهکشی های موجود را ارزیابی کنید
 • به اقداماتی برای بهبود بهره وری انرژی نگاه کنید
 • ساختمان را در برابر آب و هوا نگه دارید
 • محافظت و تعمیر ویژگی های اصلی
 • لوله کشی و برق را به روز کنید
 • ایجاد تغییرات ساختاری داخلی
 • تعمیر اول
 • گچ کاری
 • کارهای تعمیر دوم
 • به روز رسانی های خارجی (به احتمال زیاد این به هر حال در طول کار داخلی در حال انجام است)
 • لیست دکوراسیون و لوازم مورد نیاز خانگی
عکس قبل از بازسازی خانه
عکس قبل از بازسازی خانه
عکس بعد از بازسازی خانه
عکس بعد از بازسازی خانه

اتاق هایی را که بیشتر استفاده می کنید اولویت بندی کنید.

بازسازی خانه خود را به قسمت های مختلف  تقسیم کنید تا بتوانید در خانه خود زندگی کنید و هزینه های خود را در حین بازسازی کاهش دهید. روی اتاق ها و مناطقی که بیشتر استفاده می کنید تمرکز کنید و آنها را یکی یکی انجام دهید. وقتی کارتان با یک اتاق یا منطقه تمام شد، به اتاق دیگر بروید.
به عنوان مثال، اگر دوست دارید زمان زیادی را در اتاق نشیمن خود بگذرانید اما واقعاً زیاد آشپزی نمی کنید، بازسازی خود را با اتاق نشیمن خود شروع کنید و آشپزخانه خود را برای بعد حفظ کنید.

طبقات را برای آخرین بار ذخیره کنید

بازسازی می تواند زمان بر باشد و فرآیندی نامرتب باشد، به خصوص زمانی که پیمانکارانی در قسمت هایی از خانه شما کار می کنند. آیا کف‌هایتان دوام می‌آورند تا در هنگام چیدمان کمتر آسیب ببینند یا روی آن‌ها راه بروند
سعی کنید قبل از شروع کار در طبقات، منتظر بمانید تا پروژه های بازسازی اصلی دیگر به پایان برسد.
با این حال، از آنجایی که کفپوش ها معمولاً گران هستند و زمان زیادی را می طلبند، اگر با نیازهای شما مطابقت دارد و قصد دارید ابتدا آنها را از سر راه بردارید، پس به دنبال آن بروید.

در مورد هزینه های بازسازی خانه تحقیق کنید تا ببینید چه کارهایی می توانید انجام دهید

هزینه موادی را که می‌خواهید برای بازسازی‌های خود استفاده کنید، مانند کف‌پوش، سایدینگ، لوازم خانگی و کانتر را بررسی کنید. هزینه های هر اتاق، از جمله کارهای ساختاری و کارهای تکمیلی مانند رنگ را محاسبه کنید. از پیمانکاران قیمت بگیرید و برای پروژه خود بودجه تهیه کنید.
قبل از شروع بازسازی، هرگونه محدودیت ساختمانی را بررسی کنید. برخی از مکان‌ها ممکن است دارای قوانین و نوسازی ممنوع باشند.
برای هر گونه مجوز ساختمانی مورد نیاز درخواست دهید تا با هیچ جریمه ای مواجه نشوید.

یک برنامه بودجه جامع تهیه کنید

اگر قصد بازسازی با بودجه دارید، این مرحله واقعاً مهم است. قبل از خرید ملک برای بازسازی، باید توجه داشته باشید که به غیر از هزینه های معمول بازسازی خانه، برخی هزینه های اضافی نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید.

یک طرح پروژه دقیق برای بازسازی خود تهیه کنید

با یک پیمانکار و طراح برای ایجاد نقشه ها و طرحی برای بازسازی خود کار کنید. فهرستی از چیزهایی که نیاز دارید و فهرستی از چیزهایی که می‌خواهید تهیه کنید، که می‌تواند به آسان‌تر شدن تصمیم‌گیری در مورد بودجه آینده کمک کند.

در مورد طرحی که می خواهید ابتدا کدام پروژه را شروع کنید، تصمیم بگیرید.

برای مثال، فهرست «نیاز» شما می‌تواند شامل کانترهای جدید و یک اجاق گاز جدید باشد، در حالی که فهرست «نیاز» شما می‌تواند شامل وسایل حمام جدید و شیرآلات باشد. پیمانکار شما می تواند به شما کمک کند تا یک برنامه بازی موثر برای پروژه خود داشته باشید.پیمانکار با بررسی صحیح ساختمان اطمینان حاصل می کند که هر گونه مشکل احتمالی زودهنگام مشخص شود. در واقع، در صورت رضایت کارفرما، می توان حتی قبل از ارائه پیشنهاد در مورد ملک، یک نظرسنجی ترتیب داد.

در بررسی ساختمانی باید هر منطقه به دقت بررسی شود و به شما ایده ای در مورد تعمیرات اساسی مورد نیاز و هزینه آنها بدهد. به یاد داشته باشید که اکثر مسائل ساختاری راه حلی خواهند داشت. در حالی که اینها ممکن است به این معنی باشد که باید بودجه خود را افزایش دهید، یافتن آنها در مراحل اولیه به شما امکان می دهد برنامه ریزی بهتری برای این کار داشته باشید.

کار دکوراسیون نهایی را انجام دهید

رنگ‌آمیزی باید تنها زمانی شروع شود که تمام کارهای تعمیر و آماده‌سازی تکمیل شود تا اطمینان حاصل شود که ساختمان تمیز و عاری از گرد و غبار است. در غیر این صورت نمی‌توان یک روکش خوب به دست آورد
کاشی کاری دیوار آشپزخانه و حمام هم اکنون قابل انجام است. پس از اتمام کاشی کاری می توان کابین دوش و درها را نصب کرد. در نهایت، پس از تکمیل تزئین، می‌توان هر پوشش نرمی مانند وینیل و فرش را پوشاند و کالاهای سفید مانند اجاق، اجاق گاز، یخچال و ماشین لباسشویی را نصب کرد.

عکس قبل از بازسازی آشپزخانه
عکس قبل از بازسازی آشپزخانه
عکس بعد از بازسازی آشپزخانه
عکس بعد از بازسازی آشپزخانه

جمع بندی: مراحل بازسازی خانه های قدیمی به ترتیب

در این نوشته به بررسی مراحل بازسازی خانه های قدیمی به ترتیب پرداختیم. در صورت نیاز به بازسازی خانه و ساختمان خود می توانید با گروه معماری مسعودیان تماس بگیرید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه