یک دیوار پذیرایی با طرح ترک خورده و پوست کنده دکوراسیون منزل شما را جذاب خواهد کرد

12 شیک ترین رنگ دکوراسیون منزل در سال 2023

1.7/5 - (3 امتیاز)

رنگ دکوراسیون منزل را چگونه انتخاب کنیم؟ خانه شما باید بهترین جای دنیا برای شما باشد. به همین دلیل منطقی است که تلاش کافی برای طراحی درست آن انجام دهیم. به عنوان مثال، رنگ آمیزی دیوارها یکی از بخش های اصلی طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما است. اما باید رنگ را با دقت انتخاب کنید. طرح‌های رنگ بافت در حال حاضر بسیار مد روز هستند و تقریباً در همه خانه‌ها مقداری رنگ دیوار بافتی به یک یا چند اتاق اضافه شده است. همانطور که از نام آن پیداست، نقاشی تمام شده بافت دارد و صاف نیست. جلوه ای سه بعدی به دیوار می دهد و بی نظیر به نظر می رسد.

شما می‌توانید طرح‌های رنگ مدرن، شیک، مناسب برای کودکان یا بافت سلطنتی را برای سالن، اتاق خواب یا هر اتاق دیگری انتخاب کنید. چنین بافت هایی را می توان با دستکاری بتونه یا استفاده از ابزارهایی برای ایجاد الگوها و تمایز روی سطح رنگ شده ایجاد کرد. در این نوشته شما را با 12 مورد رنگ دکوراسیون منزل آشنا می کنیم.

برای طراحی دکوراسیون منزل خود می توانید با آتلیه معماری مسعودیان تماس بگیرید. برای دیدن نمونه کار های ما بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نمونه کار طراحی دکوراسیون منزل

فهرست محتوا پنهان کردن

12 ایده هیجان انگیز طراحی بافت برای رنگ دکوراسیون منزل

در اینجا لیستی از 12 طرح جدید و هیجان انگیز رنگ بافت برای دکوراسیون منزل وجود دارد که می توانید امسال آنها را امتحان کنید.

1. طرح های رنگ بافت طلایی و خاکستری ظریف برای دکوراسیون منزل

طلایی زمانی که به درستی از آن استفاده می شود بسیار زیبا است. شما می توانید آن را با خاکستری مخلوط کنید تا رنگ طلایی را افزایش دهید. یک دیوار برجسته با طرح بافت طلایی و خاکستری یک انتخاب زیبا برای اتاق نشیمن یا راهرو است. مطمئن شوید که الگوها دارای رنگ طلایی کمتر و خاکستری بیشتری هستند. در غیر این صورت، طرح نهایی برای چشم ها بیش از حد پررنگ و درخشان خواهد بود. این دیوار دکوراسیون پذیرایی را برای الهام گرفتن بررسی کنید.

دیوارها با طراحی رنگ طلایی و خاکستری در دکوراسیون منزل
دیوارها با طراحی رنگ طلایی و خاکستری در دکوراسیون منزل

2. طرح‌های رنگ بافت رویال چروک‌شده بنفش برای هال در دکوراسیون منزل

بنفش یک رنگ سلطنتی است و اگر می خواهید ظاهری باشکوه به سالن خود بدهید، بنفش را برای برجسته کردن دیوارها انتخاب کنید. در زیر یک طرح رنگ بافت سلطنتی چروک شده بنفش برای سالن ها وجود دارد که برای ایجاد یک فضای سلطنتی عالی در دکوراسیون منزل است. طراحی چروک شده در حال حاضر کاملاً مرسوم است و می توانید برای این کار از متخصصان کمک بگیرید یا از فویل آلومینیومی برای به دست آوردن اثر استفاده کنید.

طرح رنگ سلطنتی بنفش دکوراسیون منزل شما را شبیه یک قصر می کند
طرح رنگ سلطنتی بنفش دکوراسیون منزل شما را شبیه یک قصر می کند

3. طرح های رنگ بافت سفید کلاسیک برای دکوراسیون منزل

آیا مشتاقید که حسی روستایی به رنگ دکوراسیون منزل خود بدهید؟ در این صورت، یک دیوار طرح بافت به رنگ سفید که به نظر می رسد به طور طبیعی به این شکل ایجاد شده است، یک انتخاب عالی است. برای رسیدن به این ظاهر به راحتی می توانید از لایه های ضخیم تر و نازک تری از بتونه های دیواری استفاده کنید. دیوار باید به طور طبیعی دست ساز به نظر برسد تا جلوه درست به نظر برسد.

یک دیوار طرح سفید دست ساز جذابیت زیادی به دکوراسیون منزل اضافه می کند
یک دیوار طرح سفید دست ساز جذابیت زیادی به دکوراسیون منزل اضافه می کند

4. طرح های رنگ بافت ترک خورده و لایه بردار

یکی دیگر از طرح های روستایی که باید عاشق آن شوید، جلوه های ترک خورده و لایه بردار است که می توان با استفاده از بافت ها و ابزارهای مختلف در هنگام نقاشی ایجاد کرد. اگر خانه‌ای بکر دارید و می‌خواهید تغییری اساسی ایجاد کنید که مهمان‌هایتان را وقتی وارد خانه می‌شوند شگفت‌زده کند، این یک جلوه طراحی بافت عالی است. برای الهام گرفتن، دیوار زیر را بررسی کنید. برای اینکه این کار را به درستی انجام دهید، کارشناسان را استخدام کنید.

یک دیوار پذیرایی با طرح ترک خورده و پوست کنده دکوراسیون منزل شما را جذاب خواهد کرد
یک دیوار پذیرایی با طرح ترک خورده و پوست کنده دکوراسیون منزل شما را جذاب خواهد کرد

5. طرح های رنگ بافت دانه ای برای قاب های آویزان

اگر می‌خواهید آثار هنری، آینه‌ها یا سایر قاب‌ها را روی دیوار خود آویزان کنید، رنگ، بافت یا طرح بیش از حد اجازه نمی‌دهد که قطعات برجسته شوند. در این صورت، یک طرح بافت دانه ای ساده و تک رنگ برای دیوار کارساز خواهد بود. این کار را می توان با چیدن بتونه دیوار تا زمانی که دانه دانه شود و سپس روی آن رنگ آمیزی کرد. این کار آسان است و هزینه زیادی نیز برای شما نخواهد داشت. چنین روکش‌های خشن معمولاً به نمای بیرونی داده می‌شوند، اما می‌توانید آنها را برای رنگ دکوراسیون منزل به کار ببرید.

دیوار طراحی بافت دانه ای مناسب برای نمایش آثار هنری است
دیوار طراحی بافت دانه ای مناسب برای نمایش آثار هنری است

6. طرح های رنگ بافت رویال سایه دار پاستلی برای هال

سایه های پاستلی این روزها محبوبیت زیادی دارند. اگر می خواهید دیوار اتاق نشیمن خود را رنگ کنید، برخی از سایه های پاستلی شگفت انگیز موجود در بازار را بررسی کنید. این طرح‌های رنگ بافت سلطنتی پاستلی هلویی برای سالن خیره‌کننده به نظر می‌رسد. طراح اثاثه یا لوازم داخلی رنگی مشابهی را به اتاق اضافه کرده است تا ظاهری گرد به اتاق بدهد و تمام نمای آن دلپذیر و پر جنب و جوش است.

طرح های سلطنتی با رنگ پاستلی می تواند دکوراسیون منزل شما را پر جنب و جوش کند
طرح های سلطنتی با رنگ پاستلی می تواند دکوراسیون منزل شما را پر جنب و جوش کند

7. ایده های دیوار طراحی بافت فلزی برای اتاق خواب

درست مانند سایه های پاستلی، سایه های متالیک نیز بر بازار حاکم است. سایه های متالیک هر فضایی را بسیار سلطنتی و شیک نشان می دهد. حسی از پیچیدگی را به یک اتاق کسل کننده می دهد. ایده های دیوار طراحی بافت فلزی بسیار عالی به نظر می رسند، تنها یک دیوار در این بافت رنگ شده و سه دیوار باقی مانده در سایه های ظریف و خنثی هستند. همچنین باید از ساده بودن مبلمان در این دکوراسیون منزل اطمینان حاصل کنید. با رنگ آمیزی درست می توانید دکوراسیون اتاق خواب خود را ارتقا دهید.

طراحی دیوار با رنگ فلزی در دکوراسیون منزل
طراحی دیوار با رنگ فلزی در دکوراسیون منزل

8. طرح های رنگ بافت رویال زرد متالیک برای سالن پذیرایی

در اینجا یک طرح رنگ دیگر با بافت سلطنتی متالیک برای سالن ارائه شده است تا شما را الهام بخشد. این بار یک سایه فوق العاده از طلای متالیک است. با استفاده از این رنگ دیوار بافت، سالن یا اتاق نشیمن شما بلافاصله روشن تر، جادارتر و خیره کننده تر به نظر می رسد. از آنجایی که رنگ های طلایی متفاوتی بر روی قسمت های استراتژیک دیوار نقاشی می شود، بهتر است این کار توسط متخصص انجام شود.

طرح رنگ طلایی متالیک فوق العاده دکوراسیون منزل را درخشان می کند
طرح رنگ طلایی متالیک فوق العاده دکوراسیون منزل را درخشان می کند

9. طرح های رنگ آمیزی بافت با نقوش برای دکوراسیون منزل

اگر نمی‌خواهید در نهایت با یک دیوار طراحی بافت ساده کار کنید، می‌توانید نقوشی را به سطح بافت‌دار اضافه کنید. با این حال، باید مطمئن شوید که بافت خیلی زبر نیست. در غیر این صورت، طرح ها ممکن است به خوبی ننشینند. نقوش بزرگ را برای دیوارهای گسترده انتخاب کنید. فضا حتی بزرگتر به نظر می رسد. حتی می توانید نقوش را فقط به حاشیه یا وسط دیوار اضافه کنید.

نقوشی را به طرح‌های رنگ دیوار اضافه کنید تا دکوراسیون منزل چشمگیرتر شوند
نقوشی را به طرح‌های رنگ دیوار اضافه کنید تا دکوراسیون منزل چشمگیرتر شوند

10. طرح های رنگ بافت مینیمالیستی برای دکوراسیون منزل

اگر چیزی روشن یا پررنگ نمی‌خواهید، می‌توانید طرح‌های بافت مینیمالیستی را نقاشی کنید که ظریف هستند و خیلی گیج‌کننده به نظر نمی‌رسند. چنین طرح‌های ظریفی برای خانه‌هایی با دیگر آثار هنری رنگارنگ یا سبک های دکوراسیون منزل مناسب هستند و یک دیوار با بافت روشن ممکن است بیش از حد باشد. ببینید این طراحی بافت چقدر شگفت انگیز است.

خانه ای با سبک دکوراسیون منزل رنگارنگ نیاز به طرح های ظریف رنگ دیوار دارد
خانه ای با سبک دکوراسیون منزل رنگارنگ نیاز به طرح های ظریف رنگ دیوار دارد

11. رنگ دیوار طرح بافت زرق و برق دار طلایی و بژ برای اتاق خواب

رنگ “طلایی” هرگز نمی تواند شما را ناامید کند. با استفاده از یک دیوار برجسته طلایی و بژ به فضای اتاق خواب خود جلوه ای از زرق و برق بدهید که برای جلب توجه کل کافی است. بقیه دکوراسیون را در رنگ‌های سفید و خنثی ساده نگه دارید تا طلا بدرخشد. یک لوستر کلاسیک روی تخت نصب کنید تا فوراً لوکس بودن فضای خود را ارتقا دهید.

دکوراسیون اتاق خواب خود را با رنگ دیواری با بافت براق زیبا کنید
دکوراسیون اتاق خواب خود را با رنگ دیواری با بافت براق زیبا کنید

12. طرح های رنگ بافت خشن سبز زیتونی برای اتاق خواب

اگر دوست دارید فضای داخلی اتاق خواب خود را حداقلی نگه دارید، این برای شما مناسب است. ساده و در عین حال خلاقانه با یک بافت سبز زیتونی آرامش بخش در دیوار جلوی اتاق خواب خود فکر کنید تا به عنوان یک دیوار برجسته عمل کند. در حالی که بافت خشن به نظر زیبا می رسد، می توانید با رنگ های سفید و خاکستری در کل فضای داخلی بازی کنید تا جذابیت آرامش بخش فضای خود را برجسته کنید.

با یک دیوار برجسته با رنگ سبز زیتونی، زیبایی و آرامش را به اتاق خواب خود اضافه کنید
با یک دیوار برجسته با رنگ سبز زیتونی، زیبایی و آرامش را به اتاق خواب خود اضافه کنید

مزایای استفاده از طرح های رنگ آمیزی بافت در دکوراسیون منزل چیست؟

در اینجا برخی از مزایای استفاده از طرح های بافت روی دیوار آورده شده است.

  • رنگ بافت شیک و بسیار منحصر به فرد است.
  • این می تواند یک اشاره فوری از زرق و برق را به یک اتاق کم درخشش اضافه کند.
  • با استفاده از رنگ دیوارها می توانید انواع مختلفی از توهمات را روی دیوارها ایجاد کنید.
  • چنین بافت هایی راه های بسیار خوبی برای پوشاندن عیوب دیوارها هستند.
  • رنگ های بافت باعث می شود اتاق روشن و شاد به نظر برسد.
  • دامنه خلاقیت با طرح های بافت نامحدود است.

چگونه طرح های بافت را روی دیوارها اعمال کنیم؟

اگر قصد دارید طرح‌های بافت را روی فضاهای دیواری بزرگ اعمال کنید، اما ایده کمی در مورد آنها دارید، بهتر است آن را توسط یک متخصص انجام دهید. می توانید تمام الهاماتی را که به صورت آنلاین جمع آوری کرده اید به حرفه ای نشان دهید و سپس کار را انجام دهید. با این حال، اگر شما یک خالق هستید، بسیاری از کیت ها برای ایجاد دیوارهای بافت دار در دسترس هستند. رنگ ها، ابزارهایی برای ایجاد بافت های مختلف و شابلون های موتیف، در صورت نیاز، همه را می توان به صورت یک بسته خریداری کرد.

همیشه توصیه می شود که با یک پچ کوچک شروع کنید و ببینید تاثیر آن چگونه است. شما می توانید دو رنگ را با هم ترکیب کنید تا به دیوارهای بافت خود جلوه ای بی نظیر ببخشید. اگر هنوز ابزاری ندارید و می‌خواهید با رنگ دیوارتان ظاهری بافت داشته باشید، وسایل خانه مانند روکش حباب‌دار، فویل آلومینیومی یا حوله دستی این کار را انجام می‌دهند.

خلاصه طرح های رنگ بافت برای دکوراسیون منزل

طرح های بافت در حال حاضر بسیار محبوب هستند و اینها راه های آسانی برای روح بخشیدن به اتاق شما هستند. می توانید از ایده های طراحی بافت در اتاق نشیمن، اتاق خواب یا هر فضای دیگری که احساس می کنید نیاز به ارتقاء دارد استفاده کنید. می‌توانید بافت‌های زیادی مانند ذرت بو داده، ماله، قلم مو یا پوست پرتقال اضافه کنید. با طراح داخلی خود صحبت کنید تا بفهمید کدام سبک رنگ دکوراسیون منزل ممکن است برای شما مناسب باشد.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه