طراحی خانه ویلایی در روستا

طراحی خانه ویلایی در روستا

امتیاز دهی

وقتی به طراحی نمای ویلایی روستایی فکر می کنید شاید یک کلبه اسکی چوبی یا یک خانه قدیمی و نیمه چوبی را تصور کنید. در طراحی دکوراسیون داخلی روستایی فقط در الوارهای زمخت و تیره، خطوط ضخیم یا شعله های آتش خلاصه نمی شود. این دست از خانه ها با چوب های کهنه، پارچه های دست دوز و یک تصویر دنج شناخته می شوند چون سراسر گرما و صمیمیت هستند و به عبارت “خانه آنجاست که دل آنجا باشد” معنا می دهند.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

طراحی نشیمن و پذیرایی سبک روستایی

1-به سبک خود عمل کنید.

در دکوراسیون داخلی و طراحی نقشه ساختمان با استفاده از کاغذدیواری طرح سنگ و کفپوش چوبی تیره، به این سقف مرتفع جلوه بیشتری داده شده. چراغ های آویز صنعتی، پنکه رطوبت گیر، یخچال فولادی، صندلی های ویکتوریایی و دستگاه گرامافون هم از دیگر عناصر جالب و جذاب سالن هستند. یک عنصر دکوری دیواری مثل این ستاره می تواند با پنل های کاشی مراکشی ترکیب شده و فضا را کمی التقاطی کند.

طراحی نشیمن و پذیرایی سبک روستایی
طراحی نشیمن و پذیرایی سبک روستایی

2- از ویژگی های روستایی سالن نشیمن خود نهایت استفاده را ببرید.

دودکش و شومینه سنگی، ستاره مجلس شماست و فقط به یک کفپوش چوبی گرم نیاز دارد. برای دکور میز غذاخوری، میز تلویزیون و جای کُنده ها از چوب کهنه استفاده کنید و با یک قالی پشمی طرحدار، فضا را صمیمی تر کنید. دیوارها سفید و صندلی ها چرم هستند و با یک تابلوی حیات وحش جلوه بیشتری گرفته اند.

3- برای رسیدن به یک نشیمن معاصر و جادویی از شومینه مدرن با محافظ ساده و یک دیوار سنگی استفاده کنید.

از مصالح طبیعی مثل چوب خیزران (لوستر) و ساقه های حصیری (گلدان) وسایل هنری درست کنید. قفسه های خلوت و کاناپه های تک رنگ، فضا را کمی مدرن کرده. کوسن و لوازم دکوری متالیک و طرحدار هم ستاره درخشان مجلس هستند.

4- اگر اینقدر خوش شانس هستید که در خانه دیوار سنگی دارید، بالای آن را با تیرچه های چوبی و پایینش را با مبلمان مونوکروم تزئین کنید.

یک لوستر گلدار از تیرچه ها آویزان کنید و با یک میز عسلی سیاه و سفید که زاویه های تند دارد، به مبلمان خود مرکزیت بدهید. قالی شطرنجی و آباژور زمینی ایستاده، دو سبک کلاسیک و مدرن را به هم گره زده و به این دکوراسیون نیمه معاصر جذابیت خاصی داده.

5- نشیمن خود را با خز پر کنید.

این صندلی های دسته دار، بهترین پس زمینه برای نمایش پارچه خز هستند و قالی سفید کف سالن به بهترین شکل این دکور را تکمیل کرده. انواع مختلف چوب تیره در طراحی شومینه مشکی، دیوارها و میز عسلی به کار رفته. رنگ های بژ و طوسی فضا را ملایم کرده و چراغ های آویز هم مرکز سالن را مشخص کرده اند.این طراحی برای بازسازی ساختمان در تهران نیز بسیار مناسب است.

۶-کاناپه را با پارچه گینگهام روکش کنید .

بگذارید طرح های مختلف روی صندلی، کوسن، قالی و رواندازهای سالن نشیمن خودنمایی کنند. مجلات داخل سینی بزرگ، گلدان های آفریقایی و چهارپایه چوبی کهنه خبر از سفرهای گاه و بیگاه صاحبخانه می دهند.

7- داخل نشیمن خود یک اندونزی کوچک به وجود بیاورید.

روی کفپوش چوبی روشن یک قالی طوسی ساده، یک کاناپه L و میزهای عسلی از جنس کُنده درخت بگذارید و دور تا دور سالن را با درخت های موز پر کنید. پنجره ها پشت پرده های بژ مخفی شده و منظره ای زیبا در کنار صندلی غذاخوری ویکتوریایی به وجود آورده اند. و در آخر این چراغ های آویز حصیری بزرگ هستند که این سالن را جذاب کرده اند.

داخل نشیمن خود یک اندونزی کوچک به وجود بیاورید.
داخل نشیمن خود یک اندونزی کوچک به وجود بیاورید.

8- یک فضای روستایی و کمی مدیترانه ای خلق کنید.

پشت کاناپه L تعدادی گلدان سرخس و روبروی آن یک کُنده درخت طوسی به عنوان میز عسلی قرار گرفته. قالی طوسی پرزدار و کوسن های قهوه ای، فضا را دنج تر کرده. دو گلدان شیشه ای و تعدادی شاخه گل در پوست نارگیل هم نقش مهمی در جذابیت محیط دارند.

۹-از یک دیوار آجری عریان، تیرچه های چوبی زمخت و کفپوش چوبی جلا خورده شروع کنید.

دو طرف کاناپه ها دو آباژور ایستاده نقره ای بگذارید و با یک میز عسلی هندسی با چارخونه های سیاه و سفید آباژورها را به هم وصل کنید. برای هیجان دادن به این فضا هم عکس یک گروه موسیقی معروف را به دیوار تکیه بدهید. یا یک قالی با طرح رنگ پاشی شده استفاده کنید. یک تخته مونوکروم هم گوشه سالن بگذارید و برنامه های مختلف خود را روی آن بنویسید.

10- از طرح های مختلف چوب غافل نشوید.

باریکه های چوبی در کنج دیوار، کفپوش متقاطع در یک اتاق و تخته های وسیع در کف سالن اصلی را در این عکس ببینید. پنل های دیواری و رادیاتورهای ذغالی، سبک فرانسوی دارند و در کنار کاناپه های رنگ روشن ساختار جالبی ایجاد کرده اند. شومینه کهنه، لوستر چلچراغ و صندلی های حصیربافی فضا را گرم تر کرده و مهمانان را به هیجان می آورند.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه