بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

بسیاری از صاحبان خانه ترجیح می دهند خانه موجود خود را بازسازی کنند، به جای اینکه هزینه ها و دردسرهای خرید و نقل مکان به خانه دیگری را انتخاب کنند. وقتی به تغییر دکوراسیون منزل فکر می کنید بازسازی خانه بهترین انتخاب می تواند باشد. شما باید آن جنبه هایی مثبت را که در مورد خانه و محله آشنای خود دوست دارید حفظ کنید. و همچنین عناصر جدید هیجان انگیز از خانه رویایی خود را ایجاد کنید. دقیقاً همانطور که می خواهید!
یا شاید قصد دارید خانه خود را بفروشید؟ حتی یک بازسازی خانه ساده می تواند آن را برای خریداران احتمالی جذاب تر کند و قیمت فروش شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

اگر وقت خواندن این مقاله را ندارید، برای مشاوره با ما تماس بگیرید.

آیا به دنبال ارزان ترین قیمت و بهترین کیفیت در بازسازی خانه هستید؟ با ما تماس بگیرید.

به هر نوع بازسازی که نیاز دارید، تیم مهندسی معماری مسعودیان کل فرآیند را برای شما آسان تر و لذت بخش تر می کند. ما به‌عنوان شرکت تخصصی معماری و طراحی دکوراسیون و همچنین نوسازی و بازسازی خانه، تیم «پیشرفته» برای تحولی بدون دردسر و مقرون‌به‌صرفه هستیم. مهم نیست که بازسازی خانه شما چقدر بزرگ یا کوچک باشد، ما به موقع و با بودجه شما آن را تحویل خواهیم داد.

بازسازی خانه چیست؟

اصطلاح “بازسازی خانه” به فرآیند ارائه یک ساختمان یا ویژگی با ظاهر و عملکرد تازه اشاره دارد. در حین بازسازی خانه، شما چیزی را تغییر می دهید که از قبل وجود دارد و سپس آن را بهبود می دهید. این کار می تواند برای استفاده خود شما یا برای مصرف کنندگان دیگر انجام شود. تفاوت بین نوسازی و یک فرآیند بازسازی خانه چیست؟ در مقایسه با نوسازی، بازسازی خانه معمولاً قابل مدیریت تر و مقرون به صرفه تر است. علاوه بر این، اکثر مردم تمایل بیشتری به لوازم تزئینی دارند. که در نوسازی خانه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

هزینه بازسازی منزل چقدر است؟

بازسازی خانه می تواند شامل هر چیزی باشد، از رنگ آمیزی مجدد کابینت آشپزخانه گرفته تا بازسازی کف و جایگزینی پنجره های قدیمی با پنجره های جدید. حتی تغییرات کوچک، مانند رنگ آمیزی اتاق یا تعویض وسایل روشنایی، می تواند تفاوت زیادی در ظاهر و احساس اتاق ایجاد کند. در حالی که برخی از صاحبان خانه برای زیبا کردن منزل خود بازسازی می کنند، برخی دیگر برای افزایش قیمت خانه خود بازسازی را انتخاب می کنند. بازسازی حمام و آشپزخانه بهترین بازده سرمایه را دارد. «تعویض لوازم خانگی شما می‌تواند پرهزینه باشد، اما اگر تاریخ‌گذاری شده باشد، احتمالاً تأثیر زیادی خواهد داشت.» هزینه های بازسازی خانه بر اساس عواملی مانند مصالحی که انتخاب می کنید و مکان شما می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد.

عوامل موثر بر قیمت بازسازی خانه

چیزهای زیادی فراتر از چوب و رنگ برای یک پروژه موفقیت آمیز بهبود خانه انجام می شود. در اینجا چند مورد از موارد اصلی که باید هنگام قیمت گذاری پروژه بازسازی خانه خود در نظر بگیرید:

هزینه های نیروی کار

اگر در حال انجام یک نوسازی یا بازسازی عمده هستید، باید هزینه های نیروی کار را برای سازندگان، پیمانکاران یا هر شخص دیگری که در خانه شما کار می کند، پوشش دهید. که این هزینه ها در حال افزایش است. هزینه های نیروی کار همچنان بالا می رود، زیرا کمبود مشاغل ماهر وجود دارد. هزینه کار شامل بیش از دستمزد افرادی است که کار را انجام می‌دهند. همچنین باید تخمین هایی از هزینه هایی مانند بیمه را نیز لحاظ کنید. غرامت کارگران درصدی از هزینه ساعتی یا روزانه یک کارگر است. بنابراین این فقط نرخ ساعتی نیست، بلکه بیمه مرتبط با آن نیز هست.

هزینه مقررات ساختمان

مقررات ساختمان محلی شما می‌تواند تاثیر زیادی بر هزینه بازسازی خانه داشته باشد. الزامات می تواند باعث شود که هزینه ها از یک مکان به مکان دیگر “به شدت متفاوت باشد”. در یک شهر، انجام یک کار توسط یک برقکار می تواند 50 درصد بیشتر طول بکشد، زیرا همه مقررات مورد نیاز در شهر دیگر وجود دارد. مقررات ممکن است برای پروژه‌های کوچک‌تر اهمیت چندانی نداشته باشد، اما برای بازسازی‌های بزرگ‌تر، می‌تواند منجر به تاخیرهایی شود که هزینه‌های نیروی کار شما را افزایش می‌دهد.

هزینه های مواد

هزینه های برخی از مصالح ساختمانی نیز افزایش یافته است. هزینه بعضی از متریال برای بازسازی منزل در سال گذشته بسیار متغیر بوده است. فولاد و فلزی نیز از جمله موادی است که در سال‌های اخیر گران‌تر شده است. یکی از دلایلی که مواد ساختمانی گران‌تر شده‌اند این است که زنجیره تامین به دلیل تحریم مختل شده است. با این حال، اگر یک بازسازی عمده انجام نمی دهید، ممکن است برای تکمیل پروژه خود به متریال زیادی نیاز نداشته باشید.

راه هایی برای صرفه جویی در هزینه بازسازی خانه

در حالی که نمی توانید قیمت ها را کنترل کنید، می توانید راه هایی برای صرفه جویی در هزینه بازسازی خانه خود بیابید. با افرادی کار کنید که هزینه ها را از قبل با شما درمیان می گذارند. نکته شماره یک داشتن تیم مناسب است، تیمی که به آن اعتماد دارید. تا آنجا که ممکن است، صاحبان خانه باید سعی کنند در مورد هزینه پروژه، یعنی هزینه‌های معماری، هزینه‌های انطباق، و هزینه‌های ساخت در مرحله طراحی، توسعه و ساخت، ایده‌ای داشته باشند. یک نوع تقویم نوسازی بسازید که فضای کافی برای هر نوع وقفه‌ای داشته باشد. حتی [برای] چیزهایی مانند [آماده شدن] چیزهایی مانند پیمانکاران شما باید بیرون باشند زیرا ممکن است. هیچ چیز بدتر از این نیست که انتظار داشته باشید یک بازسازی ماه ها طول بکشد، بنابراین مطمئن شوید که می توانید زمان کافی را به پروژه اختصاص دهید تا مشکلاتی را که ممکن است با آن مواجه شوید، در نظر بگیرید. بعضی از افراد ممکن است برنامه‌ای برای بازسازی داشته باشند، اما بعداً نظرشان را عوض می‌کنند. این یک اثر موجی دارد که بر تمام این هزینه های مختلف تأثیر می گذارد. وارد شدن به یک پروژه و پایبندی به آن و تغییر نکردن نظرتان یکی از مهم ترین بخش های انجام یک بازسازی موفق است.

مزایای بازسازی خانه

از یک تعمیرکار باتجربه بپرسید به شما خواهند گفت که چرا باید این کار را انجام دهید. دیدن نتیجه کار سخت یک بازسازی می تواند تجربه بسیار ارزشمندی باشد. در اینجا دلایلی که چرا بازسازی ممکن است برای شما مناسب باشد آورده است.

شما می توانید ارزش خانه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید

اگر تصمیم به بازسازی می‌کنید، یک نکته مهم وجود دارد که برای اکثر صاحبان خانه جذاب است: پتانسیل افزودن ارزش به خانه شما. چه به دنبال ارتقای عمده (مانند یک آشپزخانه جدید) باشید یا تغییرات کوچکتر خود را در نظر بگیرید (مانند یک لایه رنگ تازه)، این تغییرات پتانسیل افزایش ارزش ملک شما را دارند. بازسازی های عمده مانند افزودن اتاق خواب یا پارکینگ می تواند ارزش قابل توجهی را به ملک شما اضافه کند، به خصوص در مکان هایی که فضا در آنها قیمت بالایی دارد.

شما مجبور نیستید مکان خود را تغییر دهید

تا به حال به این فکر کرده اید که چرا برخی از مردم خرید “بدترین” خانه در “بهترین” خیابان انتخاب می کنند؟ همه چیز مربوط به موقعیت مکانی است. در صورتی که ملک شما در مکانی پرطرفدار است که ارزش زمین آن بالا است، بازسازی یک گزینه عالی برای شماست. این یک حرکت استراتژیک است که اگر درست انجام شود، می تواند سود زیادی را به همراه داشته باشد. اگر مکان فعلی شما برای نیازهای شما کافی است، اما خانه شما می تواند با برخی ارتقاءها انجام شود، بازسازی ممکن است راه حل آن باشد. ممکن است فرزندانی داشته باشید که در یک مدرسه محلی ثبت نام کرده باشند، یا رفت و آمد به محل کار خود زمان کمتری می برد.

وابستگی های عاطفی

چه چیزی یک مکان را به خانه تبدیل می کند؟ خاطرات. شما اولین ملک خود را خریده اید و آن را دوست دارید. شما نقاط عطف زیادی را در خانه خود جشن گرفته اید، اما دیگر مطابق با نیازهای شما نیست. بازسازی فضای خود برای تطابق بیشتر با سبک زندگی خود به این معنی است که مجبور نیستید خانه را بفروشید و خانه ای را که وقت خود را صرف شناختن و دوست داشتن آن کرده اید ترک کنید.

نوسازی و بازسازی خانه توسط گروه مهندسی معماری مسعودیان

خدمات بازسازی خانه

بسیاری از صاحبان خانه ترجیح می دهند خانه موجود خود را بازسازی کنند، به جای اینکه هزینه و دردسر خرید و نقل مکان به خانه دیگری را انتخاب کنند. جنبه هایی را که در خانه خود دوست دارید حفظ کنید و عناصر جدید هیجان انگیز خانه رویایی خود را ایجاد کنید. بازسازی خانه یکی از بهترین گزینه های موجود می باشد.

بازسازی خانه مدرن

بازسازی محوطه باز

ما طراحان دکوراسیون خانه داریم که می توانند همه گزینه ها را با شما در میان بگذارند. شاید شما به دنبال طراحی و چیدمان محوطه سازی جدیدی هستید که حداکثر استفاده را از محوطه باغ و باغچه ببرید. یا شاید می خواهید یک اتاق در فضای باز ایجاد کنید. این کار نه تنها فضای زندگی/سرگرمی بیشتری به شما می دهد، بلکه به خانه شما نیز ارزش می بخشد.

بازسازی فضای باز خانه

گسترش قسمت مسکونی خانه

این که خانواده‌ای پر جمعیتی دارید یا با بهینه‌سازی فضای موجود، به بازسازی خانه خود بها می دهید، گسترش خانه را در نظر بگیرید. می توانید یک گاراژ، اتاق خواب یا حتی یک طبقه اضافه کنید. دامنه کار هر چه که باشد، تیم بازسازی منزل ما می تواند آن را محقق کند.

اضافه کرده اتاق خواب به خانه

بازسازی آشپزخانه

بازسازی یک آشپزخانه تنگ یا قدیمی، آماده سازی غذا را آسان تر و آن را لذت بخش تر می کند. و این به معنای ارزش سرمایه ای که به خانه شما می افزاید است. تیم کارشناسان ما به شما در طراحی چیدمان و تهیه بهترین مواد و لوازم خانگی کمک خواهند کرد.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی حمام خانه

طراحان متخصص ما به شما کمک می کنند تا حمامی را ایجاد کنید که سبک خوب را با عملکرد نهایی ترکیب کند. علاوه بر این، فرآیند طراحی ما به شما این امکان را می دهد که دقیقاً نحوه عملکرد آن را تصور کنید. این به شما کمک می کند تا چیزهای کوچکی را که تفاوت ایجاد می کنند به درستی انجام دهید. فقط کافیست بازسازی حمام منزل خود را به ما بسپارید.

بازسازی حموم

تغییر کاربری در خانه

این روزها با فضای محدود در خانه ها، جای تعجب نیست که صاحبان خانه برای به دست آوردن فضای زندگی بیشتر باید خلاق باشند. اما آیا به جای انبساط به سمت بالا، به بالا رفتن فکر کرده اید؟ چه بخواهید یک بخش از خانه را بسازید یا نوسازی کنید. متخصصان نوسازی ما اینجا هستند تا به شما کمک کنند تا پروژه بازسازی منزل شما به بهترین شکل ممکن پیش برود.

تغییر کاربری به منزل مسکونی

بازسازی زیر زمین

اگر زیرزمین موجود وجود ندارد یا زیرزمین موجود به اندازه کافی بزرگ نیست، تیم ما در گروه معماری مسعودیان می‌تواند راه‌حل‌های مختلفی را متناسب با نیاز شما ارائه دهد.

بازسازی زیرزمین خانه

نوسازی طرح باز

آیا وقت آن رسیده که به خانه خود فضای بیشتری برای تنفس بدهید؟ یک بازسازی با پلان باز این فضا را آزاد می کند. نور بیشتری را فراهم می کند و به خانه شما احساس جدیدی می دهد. شاید بخواهید فضاهای زندگی خود را بزرگ کنید یا یک آشپزخانه و ناهارخوری به منزل خود اضافه کنید. یا شاید شما یک فضای کوچک یا ناخوشایند دارید که در صورت باز شدن بهتر است از آن استفاده کنید.

بازسازی پذیرایی ویلا

بازسازی محیط داخلی و خارجی

بهبود محیط داخل و خارج از منزل، شیوه زندگی شما را متحول خواهد کرد. گاهی اوقات همه عناصر وجود دارند، اما طرح باید بهبود یابد. یک اپن جزیره ای جدید برای دسترسی آسان‌تر یا ایجاد فضای قابل استفاده‌تر پاسیو.

بازسازی فضای باز خانه

نمای زیبا و رنگ آمیزی مجدد خانه

همانطور که هر کارشناس املاک و مستغلات به شما خواهد گفت، اولین برداشت مهم است. یک نمای بیرونی خسته به طور قابل توجهی ارزش یک خانه را کاهش می دهد، حتی اگر فضای داخلی و موقعیت مکانی آن بسیار جذاب باشد. به همین دلیل است که بسیاری از مالکان خانه خود را برای نوسازی و ارزش افزوده یا رنگ آمیزی خانه خود را انتخاب می کنند.

رنگ آمیزی خانه

خدمات سقف سازی مجدد

سقف مناسب برای خانه شما چیزی بیش از ظاهر خوب و مقرون به صرفه بودن آن است. عوامل محیطی، مواد، طراحی سقف، دوام و الزامات نگهداری همه باید در نظر گرفته شوند. اگر می خواهید بهترین نتیجه، با بهترین قیمت را تجربه کنید با ما تماس بگیرید. ما به خود افتخار می کنیم که بهترین نتایج را برای مشتریان خود ارائه می دهیم. استفاده از پیمانکاران ساختمانی دارای مجوز برای ما در اولویت است.

بازسازی سقف خانه

گرمایش خانه

اگر خانه شما عایق خوبی ندارد، زمستان احتمالا آنقدر که می تواند دنج نیست. یا بیشتر از چیزی که باید خانه خود را گرم نگه دارید خرج می کنید. بنابراین تعجب آور نیست که خانواده های بیشتری به دنبال ارتقا و نصب سیستم های گرمایش خانه کارآمدتر هستند. آن‌ها خانه‌ای گرم‌تر و سالم‌تر برای زندگی ایجاد می‌کنند، هزینه‌های مداوم انرژی شما را کاهش می‌دهند.

بازسازی گرمایش پذیرایی منزل

تهویه مطبوع

از جهت و اندازه پنجره، شیشه دو جداره و تهویه مطبوع گرفته تا پنکه های سقفی، پکیج های برودتی ما می توانیم راه حل مناسبی برای خنک کردن خانه شما پیدا کنیم. کارشناسان ما پیشنهاد می‌کنند که با راه‌حل‌های متحرک مانند سقف‌ها، سایبان‌های جمع‌شونده و کرکره‌های خارجی، فضاهای نشیمن دائمی در فضای باز را به مناسب‌ترین قسمت خانه خود اضافه کنید.

بازسازی تهویه خانه

نمونه عکس بازسازی خانه و ویلا توسط گروه مهندسی معماری مسعودیان

در این بخش می توانید نمونه عکس های بازسازی ویلا و خانه را می توانید ببینید.

عکس های بعد از بازسازی

بازسازی خانه و ویلا در شمال
بازسازی خانه و ویلا توسط گروه معماری مسعودیان
بازسازی خانه و ویلا در شمال
بازسازی خانه و ویلا توسط گروه معماری مسعودیان
بازسازی خانه و ویلا در شمال
بازسازی خانه و ویلا توسط گروه معماری مسعودیان
بازسازی خانه و ویلا در شمال
بازسازی خانه و ویلا توسط گروه معماری مسعودیان
بازسازی خانه و ویلا در شمال
بازسازی خانه و ویلا توسط گروه معماری مسعودیان
بازسازی خانه و ویلا در شمال
بازسازی خانه و ویلا توسط گروه معماری مسعودیان
بازسازی خانه و ویلا در شمال
بازسازی خانه و ویلا توسط گروه معماری مسعودیان
بازسازی خانه و ویلا در شمال
بازسازی خانه و ویلا توسط گروه معماری مسعودیان
بازسازی خانه و ویلا در شمال
بازسازی خانه و ویلا توسط گروه معماری مسعودیان

عکس های قبل از بازسازی

عکس قبل از بازسازی خانه در شمال
قبل از بازسازی محوطه
عکس قبل از بازسازی خانه و ویلا در شمال
عکس قبل از بازسازی پذیرایی
عکس قبل از بازسازی خانه و ویلا در شمال
عکس قبل از بازسازی نما
عکس قبل از بازسازی خانه و ویلا در شمال
عکس قبل از بازسازی سالن پذیرایی
عکس قبل از بازسازی خانه و ویلا در شمال
عکس قبل از بازسازی محوطه
عکس قبل از بازسازی خانه و ویلا در شمال
عکس قبل از بازسازی خانه و ویلا
عکس قبل از بازسازی خانه و ویلا در شمال
عکس قبل از بازسازی پذیرایی
عکس قبل از بازسازی خانه و ویلا در شمال
عکس قبل از بازسازی محوطه ویلا
عکس قبل از بازسازی خانه و ویلا در شمال
عکس قبل از بازسازی محوطه ویلا و خانه

چک لیست نوسازی و بازسازی خانه قدیمی

شاید شما یکی از مالکان خانه باشید که پس از یک سال ماندن در خانه، متوجه شده‌اند که خانه‌شان نیاز مبرمی به بازسازی دارد. اما، شما هنوز مطمئن نیستید که چگونه و از کجا با بازسازی خانه خود شروع کنید.

برای شروع یک پروژه نوسازی موارد زیادی وجود دارد که باید به ترتیب انجام شوند. باید به بودجه، طراحی و اینکه کدام قسمت از خانه را بازسازی می کنید فکر کنید. همچنین تامین منابع تجهیزات و مواد وجود دارد. این زمانی است که بررسی های چوب، مبلمان، کاشی، پیمانکاران و برش های پلاسما را مرور می کنید تا مطمئن شوید که بهترین ها را برای پروژه خود دریافت می کنید.

این لیست می تواند به شما در بازسازی خانه کمک کند فکر کنید از کجا شروع کنید. این چک لیست می تواند به شما کمک کند تا اطمینان حاصل کنید که بازسازی خانه شما بدون مشکل پیش می رود.

1. برنامه ریزی: بازرسی خانه و الهام طراحی

اول از همه، باید با بازرسی منزل شروع کنید. این فرآیند برای اطمینان از اینکه خانه شما برای بازسازی مناسب است قبل از انجام این کار است. اگر مشکلی در طول فرآیند بازرسی خانه کشف شود، می توان ابتدا قبل از شروع هر کار اصلی در خانه به آن توجه کرد.

این بازسازی منزل شماست. بنابراین، حتی اگر قصد دارید یک پیمانکار و یک معمار را برای کمک به تبدیل ایده های خود به واقعیت استخدام کنید، بخش عمده ای از الزامات خاص باید از شما باشد. بنابراین، همیشه با یک لیست از موارد دلخواه شروع کنید. این بدان معناست که دقیقاً بدانید چه می‌خواهید، چیزها و تغییرات خاصی را در کجا قرار دهید و چگونه در بازسازی خانه خود اقدام کنید.

ایده ها یا لیست موارد مورد نظر نقش مهمی در تضمین رضایت شما از نتیجه بازسازی خانه ایفا می کند. به عنوان مثال، شما به دنبال فضایی روستایی در خانه‌های کشاورزی هستید. در مورد این موضوع شفاف باشید تا تمام عناصر یک خانه با الهام از روستایی به دست آید. در غیر این صورت، مهم نیست که خانه تازه بازسازی شده شما چقدر زیبا ساخته یا طراحی شده باشد، اگر نظر شما را نداشته باشد، باز هم بازسازی خانه شما آنطور که دوست دارید پیش نخواهد رفت.

2. اولویت ها در بازسازی خانه قدیمی با کمترین هزینه

تعیین اولویت ها نیز مهم است. به این ترتیب، می توانید بودجه خود را تعیین کنید و ایده روشنی در مورد هزینه پروژه خود داشته باشید. این موارد در چک لیست شما به معنای برجسته کردن مناطقی از بازسازی منزل شما است که غیرقابل مذاکره هستند. اگر مهمان به خانه شما زیاد در رفت و آمد است این بدان معناست که بازسازی اتاق مهمان و حمام ضروری است. تمام پروژه های بازسازی خانه دیگر که بعد از آن انجام می شود از اولویت کمتری برخوردار می شوند.

در حالت ایده‌آل، شما می‌خواهید که همه جنبه‌های پروژه بازسازی خانه خود را به یکباره انجام دهید. اما، اگر بودجه شما این اجازه را نمی دهد، باید استراتژیک تر باشید. فهرست کردن اولویت‌هایتان می‌تواند به شما کمک کند تصمیم بگیرید که در کدام بخش از نوسازی خانه خود می توانید بهتر عمل کنید.

3. طرح کلی پروژه بازسازی خانه قدیمی

طرح کلی پروژه بازسازی خانه قدیمی شما نیز می تواند به عنوان جدول زمانی پروژه در نظر گرفته شود. مطمئناً نمی خواهید این پروژه برای مدت طولانی با پیشرفت بسیار کمی در یک زمان به طول انجامد. در غیر این صورت، اگر بازسازی منزل شما طبق برنامه انجام نشود، ممکن است هزینه ها نیز شروع به افزایش کنند. شما نمی خواهید بازسازی خانه شما بیشتر از آنچه در ابتدا برای آن برنامه ریزی کرده اید طول بکشد و هزینه بیشتری داشته باشد.

همانطور که طرح کلی پروژه خود را ایجاد می کنید، در اینجا برخی از مهم ترین نکاتی وجود دارد که می خواهید به آنها توجه کنید:

 • زمان شروع پروژه؛
 • این که آیا بازسازی خانه شما مستلزم تغییرات جزئی یا تغییر بزرگی است یا خیر.
 • این که آیا بر اساس نتایج بازرسی خانه، بهتر است تغییرات ساختاری مانند سقف، برق، لوله کشی و تهویه مطبوع را انجام دهید یا خیر.

4. ناحیه ای از خانه که باید بازسازی شود را پاک کنید

قبل از شروع بازسازی، مهم است که اکنون شروع به پاکسازی منطقه مورد بازسازی در خانه خود کنید. اگر هنوز چیزی قدیمی در راه باشد، نمی توانید شروع به ساختن چیز جدیدی کنید. بنابراین، شما می خواهید مطمئن شوید که تخریب سریع و به همان اندازه که لازم است انجام می شود.

برای تغییرات جزئی، این کار می‌تواند به سرعت و آسانی درآوردن مبلمان قدیمی به اندازه خراب کردن دیوارها، پارتیشن‌ها و حتی تعویض کاشی‌ها باشد.

5. مجوزها و مواد در نوسازی خانه قدیمی

اکنون در نهایت به شروع پروژه بازسازی خانه نزدیک شده اید. اما، قبل از همه، یک الزام غیر قابل مذاکره با تامین مجوزها و مواد مورد نیاز مربوط می شود. مجوزها مطلق نیستند، زیرا بسته به قوانین محلی منطقه شما، جایی که زندگی می کنید، متفاوت خواهند بود. بنابراین، بهتر است برای دریافت دقیق این موضوع بررسی لازم را انجام دهید.

همانطور که روی مجوزهای خود کار می کنید، اکنون می توانید منابع مواد خود را نیز شروع کنید. این بسیار مهم است تا پروژه بازسازی خانه شما کندتر از برنامه ریزی شده پیش نرود زیرا باید منتظر رسیدن مواد باشید یا اینکه برخی از مواد هنوز در دسترس نبودند.

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم؟

با کمبود فضاهای باز، تمرکز بالای ساختمان‌های خالی در مناطقی که قبلاً در شهرها ادغام شده‌اند، و آگاهی از تأثیر ساخت‌وسازهای جدید بر محیط‌زیست، نوسازی به طور فزاینده‌ای بخشی از روال کاری معمار و انتخاب مشتری است. در عین حال، آنها اغلب مترادف با غافلگیری و مشکلات غیر منتظره هستند و باعث تاخیر و ناراحتی می شوند. در ادامه چهار استراتژی قبل از کار را ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند برای این لحظه بهتر آماده شوید.

اگرچه همه انواع کارها در معرض حوادث و غیرقابل نفوذ هستند، اما هنگام ایجاد تغییرات در یک خانه از قبل تکمیل شده، باید با یک سری عناصر که در ساخت و ساز جدید وجود ندارند، مقابله کرد. در اصلاحات باید با چیزی که از قبل وجود داشت برخورد کرد که دو مانع اصلی دارد.

اولین مورد، کمبود اطلاعات رایج در مورد آنچه ساخته شده است، و آنچه در پشت لایه های تکمیل پوشانده شده است. دوم این است که آن ساختمان چه مدت وجود داشته است و در نتیجه تخریب آن جهت  نوسازی بسیاری از مشکلات در طول کار کشف و حل می شوند که شکافی از عدم اطمینان را هم برای کارفرما و هم برای کسانی که آن را نظارت و مدیریت می کنند باز می کند.
با این حال، بخشی از مشکلات قابل پیش بینی است و یک سری اقدامات احتیاطی که می توان قبل از شروع کار بازسازی خانه انجام داد و به دنبال کاهش موارد غیرقابل تحمل بود. برای بازسازی خانه از کجا شروع کنیم؟

بازسازی خانه خود را از جایی شروع کنید که بیشترین نیاز را دارید

به محض نقل مکان به خانه جدید، از بازسازی خودداری کنید. در عوض، حداقل چند ماه در خانه خود زندگی کنید تا بتوانید بهتر بفهمید چه چیزی موثر است، چه چیزی خوب نیست و چه چیزی باید بهتر عمل کند. اگر قبلاً برای مدت طولانی در خانه خود زندگی می کنید، بازسازی خود را با چیزی که به بیشترین کار نیاز دارد شروع کنید.
به عنوان مثال، اگر حمام های شما قدیمی اما کاربردی هستند و آشپزخانه شما واقعاً به وسایل جدید و کارآمد نیاز دارد، ابتدا از آشپزخانه خود شروع کنید.
زندگی در خانه بهترین راه برای یادگیری مواردی است که ابتدا باید اصلاح شود.

بازسازی خانه های قدیمی

با متخصص بازسازی مشورت کنید

ضروری است که قبل از شروع هر کار بازسازی، تیم فنی بررسی کاملی از خانه مورد بازسازی انجام دهد، نه تنها اندازه گیری و تولید نقشه ها، برش ها و ارتفاعات، بلکه جمع آوری اطلاعات در مورد شبکه های هیدرولیک و برق، و همچنین در مورد وضعیت سیستم سازه. این اطلاعات را می توان از تجزیه و تحلیل پروژه های اصلی و سازگاری با آنچه ساخته شده است، از طریق کاوش، که پارگی در دیوارها است، و حتی ماشین هایی که دیوار را در جستجوی لوله های آب اسکن می کنند، به دست آورد.

این نوع کار که به عنوان ساخته شده شناخته می شود، می تواند دارای مسئولیت فنی محول شده باشد و در مورد بازسازی هایی که به عنوان مثال قصد حذف ستون ها یا سایر عناصر سازه ای را دارند، مهم است که یک گزارش امضا شده نیز وجود داشته باشد تا از نظر قانونی محافظت شود.  با یک طراح یا معمار برای برنامه ریزی بازسازی خود مشورت کنید.

بازسازی خانه های قدیمی زمان بر و پرهزینه است، بنابراین مهم است که از همان ابتدا انجام شود تا در وقت، هزینه و سردرد خود صرفه جویی شود. با یک طراح داخلی مشورت کنید تا به شما در انتخاب متریال برای بازسازی کمک کند. اگر قصد دارید دیوارها را اضافه یا حذف کنید، یک معمار استخدام کنید تا مطمئن شوید که خانه شما از نظر ساختاری سالم است و پروژه مطابق با کد است.

شرکت بازسازی خانه های قدیمی

تعریف یک برنامه مورد نیاز و تطبیق آن با برنامه موجود

علیرغم اشتیاق اولیه کارفرمایان برای شروع بازسازی خانه و فکر کردن به اتمام و دکوراسیون، مهم است که پروژه را با یک معمار شروع کنید و عمدتاً بر نیازهای خانواده یا گروهی از افرادی که از مزایای آن بهره مند می شوند، تمرکز کنید. پروژه این مرحله مکالمه چیزی است که اطلاعاتی را ارائه می دهد تا معمار بتواند پیشنهادی ارائه دهد که تمام خواسته های مشتری را برآورده کند و پروژه را دقیق تر کند و در طول کار دستخوش تغییرات نشود.

علاوه بر این، پروژه نوسازی نیازمند تلفیق این خواسته ها با فضای موجود است که در as-bult مشهود است و به دنبال بهینه سازه و تاسیسات هیدرولیکی است تا کمترین تغییرات ممکن را متحمل شوند و در منابع و زمان صرفه جویی شود. علاوه بر مرحله ساخت، پروژه نوسازی نیز با یک مسئولیت فنی که توسط معمار امضا شده است تضمین می شود و همچنین می تواند روی مشارکت افراد تکمیلی مانند برق، لوله کش و مهندسان سازه حساب کند.

نقشه بازسازی خانه

اقدامات قبل بازسازی

قبل از شروع کار بازسازی خانه ، مهم است که بدانیم چه ارگان های بازرسی و کنترلی در مورد ملک عمل می کنند، و همچنین قوانینی که ساخت و ساز در آن مکان را تنظیم می کنند، بررسی کنید که چه چیزی ممکن است تغییر نکند یا ساخته شود. معمولاً هر تغییری و ساخت و سازی در فرآیند بازسازی باید توسط شهرداری تأیید شود. در مورد ساختمان های قدیمی که به عنوان میراث تاریخی ثبت شده اند، باید توسط ارگان های میراث فعلی، شهرداری، نیز تایید شوند.

در برخی موارد، به ویژه در پروژه‌های اداری یا مسکونی، پروژه نیاز به تاییدیه‌هایی از سوی سازمان‌هایی مانند آتش نشانی، برای اطمینان از حفاظت در برابر آتش و همچنین صاحبان امتیاز آب، انرژی و گاز دارد. این تاییدیه ها ممکن است نیاز به همکاری مشاوران یا معماران و مهندسان متخصص در این موارد داشته باشد و فقدان این تاییدیه ها می تواند باعث ایجاد مشکلاتی از جمله توقف کار شود. بنابراین ضروری است در مرحله بررسی، فهرستی از این ارگان ها تهیه شود و در حین انجام پروژه، قوانین بازسازی خانه و مقررات برای تعیین دستورالعمل های طراحی در نظر گرفته شود و احتمال بروز مشکلات پیش روی این ارگان ها کاهش یابد.

بازسازی خانه را از کجا شروع کنیم

برنامه ریزی مالی

یکی از استراتژی های اصلی نوسازی و بازسازی خانه ، انجام برنامه ریزی مالی پروژه بر اساس بودجه و برنامه کاری است. بر اساس پروژه، تیم فنی مسئول یک بودجه اولیه تهیه می کند که شامل برآورد هزینه کل کار و همچنین برنامه زمانبندی فعالیت ها است که نشان می دهد هر مرحله از کار چه زمانی انجام و تکمیل می شود. ، نشان دهنده پرداخت های مالی است.

با این حال، در یک پروژه نوسازی و بازسازی، حتی اگر برنامه ریزی دقیقی انجام شود و تمام اقدامات احتیاطی انجام شود، باز هم ممکن است اتفاقات پیش بینی نشده ای رخ دهد که نیاز به پرداخت بیشتر یا زمان اجرای طولانی تری دارد. بنابراین مهم است که پیمانکاران دارای اندوخته مالی باشند که باید در بودجه اولیه پیش بینی شود اما این فقط برای موارد استثنایی است.

بازسازی خانه های ویلایی

برای تنظیم جدول زمانی برای بازسازی، با یک پیمانکار کار کنید

یک قرارداد نقطه نظرات شما در کار خواهد بود. یکی را انتخاب کنید که دوست دارید و نظرات خوبی از مشتریان دریافت کرده است. با آنها کار کنید تا فهرستی از همه چیزهایی که برای کار باید خریداری شود و مهلت‌هایی برای تصمیم‌گیری تهیه کنید. ایجاد جدول زمانی به ادامه کار کمک می کند.
در نهایت، اگرچه بازسازی خانه شامل درجه بالایی از اضطراب و نگرانی است، اما اگر، قبل از شروع همه چیز، کارفرما و معمار، با هم و به طور مشترک، از وضعیت واقعی فضای موجود آگاهی داشته باشند، روند بازسازی روان تر می شود.

بنابراین مواردی که در بازسازی مورد توجه قرار می گیرد شامل :هدفی که باید به آن دست یافت (پروژه)، آنچه برای دستیابی به آن باید انجام شود (تصویب ها و برنامه زمانی) و هزینه آن چقدر است (بودجه). با در دست داشتن این اطلاعات و یک تیم نظارتی و اجرایی هماهنگ، بازسازی ها می توانند بهتر جریان داشته باشند، حتی اگر در معرض موارد غیرقابل تصور باشند.

جمع بندی- نوسازی و بازسازی خانه مدرن و قدیمی

چک لیست شیک و کاربردی بالا می تواند به شما کمک کند تا بازسازی خانه شما تا حد امکان راحت انجام شود. می توانید مطمئن شود که در برخی از رایج ترین دام ها که ممکن است با بازسازی ناموفق خانه اتفاق بیفتد، نیفتید. در حالی که آنچه در بالا خواندید به هیچ وجه یک چک لیست جامع نیست، اما می تواند به شما کمک کند تا مطمئن شوید همه چیزهایی که در بازسازی خانه باید پوشش داده شود، واقعاً پوشش داده شده است. به طور کلی، چک لیست بالا می تواند ایده های بازسازی ساختمان منزل شما را به یک واقعیت موفق تبدیل کند.

امیر حسین مسعودیان

امیر حسین مسعودیان

مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
اشتراک گذاری
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در whatsapp
5/5
بازسازی آشپزخانه

همه چیز درباره بازسازی آشپزخانه

زمانی که در مورد بازسازی خانه حرف می‌زنیم، اولین نکته‌ای که به ذهنتان می‌آید، بازسازی آشپزخانه است. آشپزخانه به عنوان قلب هر خانه شناخته می‌شود، جایی که خانم‌های خانه‌دار بیشترین زمان خود را در آن سپری می‌کنند؛ به همین دلیل، طراحی و دکوراسیون آشپزخانه و کیفیت بازسازی برای آنان اهمیت

ادامه مطلب »
طراحی نمای ساختمان اداری

از صفر تا صد بازسازی ساختمان های اداری

بازسازی ساختمان های اداری یکی از مهم­ترین شاخه‌­های بازسازی است که نقش حیاتی در بهبود طراحی و دکوراسیون محیط کار دارد. این پروسه نه تنها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه‌تر از تخریب کلی ساختمان است، بلکه با ایجاد دکوراسیون لاکچری، انگیزه کارکنان را دوچندان می‌کند. بازسازی ساختمان های اداری

ادامه مطلب »
خدمات بازسازی خانه

خدمات بازسازی خانه

خدمات بازسازی خانه توسط آتلیه معماری مسعودیان متنوع و کامل بوده و تمامی نیازهای شما مالکین عزیز را برآورده می‌کند که یک فرصت برای ایجاد تغییرات مثبت و تأثیرگذار در فضای زندگی شماست. این فرآیند تحت نظارت دقیق متخصصان ماهر و با کمترین هزینه انجام می‌شود. بازسازی خانه، خصوصاً در

ادامه مطلب »
تفاوت بازسازی و نوسازی خانه

تفاوت بازسازی و نوسازی خانه

آیا بازسازی و نوسازی خانه با هم فرق دارند یا یکی هستند؟ بله فرق دارند! با اینکه بسیاری از افراد بازسازی و نوسازی خانه را به جای هم به کار می‌برند اما کاملا اشتباه است زیرا با هم تفاوه دارند. بازسازی خانه (Renovation) به فرایند ترمیم بخش‌های موجود یک خانه

ادامه مطلب »
بازسازی منزل مسکونی

صفر تا صد بازسازی منزل مسکونی

بازسازی منزل مسکونی برای منازل قدیمی یک اقدام هوشمندانه است؛ زیرا زندگی کردن در یک ساختمان نوساز و مدرن همیشه حس خوبی به ساکنین منتقل می‌کند. اما با گذشت زمان و قدیمی شدن ساختار خانه، زندگی در آن دشوار می‌شود؛ زیرا علاوه بر ظاهر نامناسب، خطرات مربوط به فرسودگی نیز وجود

ادامه مطلب »
بازسازی نمای خانه های قدیمی

بازسازی نمای خانه های قدیمی

بازسازی نمای خانه های قدیمی یکی از راهکار‌های بسیار مؤثر برای زیباسازی ظاهر خانه در امر بازسازی خانه شما است. باتوجه به اینکه نما ساختمان اولین صحنه‌ای است که افراد با آن برخورد می‌کنند زیبا بودن نما و طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است. در طول زمان، نمای خانه‌ها تحت

ادامه مطلب »

نظر (2)

 1. حسین عبدی
  شهریور ۱۹, ۱۴۰۱

  سلام خسته نباشید
  تقریبا هزینه بازسازی خانه دو طبقه که هر طبقه تقریبا ۱۰۰ متر هستش چقدر میشه
  ممنون

  • امیر حسین مسعودیان
   شهریور ۱۹, ۱۴۰۱

   سلام ممنون ابتدا باید ساختمان رو دید برای راهنمایی بیشتر با شماره همراه مهندس مسعودیان ۰۹۱۲۴۷۷۳۷۷۲ تماس بگیرید با تشکر

ارسال دیدگاه