استفاده از گل و گیاه در طراحی رستوران فضای باز

طراحی رستوران فضای باز مدرن

امتیاز دهی

در طراحی رستوران فضای باز باید به چه نکاتی توجه کنیم؟ یک فضای باز می تواند رستوران را به طور کامل متحول کند. از داشتن یک مکان اضافی برای استراحت و سرگرمی گرفته تا افزایش ارزش ملک، فضای باز مزایای زیادی را ارائه می دهند.
ایجاد فضای باز می تواند راهی عالی برای جذب غذاخوری های جدید و متمایز شدن از رقبای شما باشد. در این مقاله، طیف وسیعی از ایده های فضای باز رستوران را برای سودآورتر کردن فضای شما پوشش خواهیم داد.

طراحی فضای باز رستوران کوچک
طراحی فضای باز رستوران کوچک

منطقه انتظار خود را در فضای باز رستوران ارتقا دهید

تجربه مهمان از لحظه ای شروع می شود که به یک رستوران نزدیک می شوند. اگر به اندازه کافی خوش شانس هستید که مجبور هستید به مشتریان زمان انتظار برای نشستن بدهید، بهتر است مطمئن شوید که آنها در انجام این کار راحت هستند! یکی از راه‌های انجام این کار استفاده از پاسیو برای ساخت فضای انتظار در فضای باز است. از کاشت های فایبرگلاس، مبلمان دنج در فضای باز و چیدمان صندلی برای ایجاد محیطی دلپذیر برای مهمانانتان استفاده کنید..

فضاهای باز زمانی که با عناصر طبیعی مانند درختان و گیاهان جفت شوند تا 25 درصد ارزشمندتر هستند. بنابراین، از گل‌ها و گیاهان تازه رنگارنگ برای تمجید از فضای خود و بهبود تجربه رستوران مشتریانتان استفاده کنید.

طراحی رستوران فضای باز
طراحی رستوران فضای باز

نورپردازی را در طراحی رستوران فضای باز در نظر بگیرید!

نورپردازی را به درستی دریافت کنید و فضای بیرونی شما می تواند به فضایی آرام و صمیمی برای ناهار خوری های خودمانی و شام های شبانه یا فضایی پر جنب و جوش برای مجالس و مهمانی های بزرگتر تبدیل شود. در اینجا چند نکته برای نورپردازی پاسیو شما آورده شده است:
چراغ‌های رومیزی، گوی‌ها و فانوس‌های فضای باز در ایجاد حالتی آرام در میزهای غذاخوری عالی هستند. از استفاده از شمع ها نترسید، اما مطمئن شوید که آنها در محل ایمن قرار گرفته اند و بدون مراقبت رها نمی شوند.
نورهای آویز و چراغ های عرشه خورشیدی فضای شادتری را ایجاد می کنند، در حالی که چراغ های رشته ای، نورهای آویز در فضای باز و چراغ های دیواری احساس آرامش بیشتری را ایجاد می کنند.

استفاده از نور ملایمی را در نظر بگیرید که برای چشم‌ها راحت‌تر باشد تا محیطی آرام‌تر داشته باشد، و نور سفید و درخشان را برای تنظیمات رسمی‌تر در نظر بگیرید. برای فضاهای بزرگ، از لامپ های کف سایز کامل با پایه وزن دار استفاده کنید که در انواع سبک های معاصر عرضه می شوند. فانوس های دیواری نیز برای روشن کردن ورودی های ایده آل هستند.
رنگ ها و شکل ها را با هم ترکیب کنید، به خصوص اگر به دنبال یک سبک بوهمیایی هستید. مطمئن شوید که رنگ‌هایتان با گل‌ها و وسایلی که دارید مطابقت دارند تا یک تم ثابت داشته باشید.

طراحی دکوراسیون رستوران فضای باز
طراحی دکوراسیون رستوران فضای باز

آب و هوای نامساعد را در طراحی رستوران فضای باز در نظر بگیرید

آب و هوا می تواند در بیشتر مناطق بد شود و آماده بودن برای آن مهم است. در اینجا چند نکته برای فضای باز شما آورده شده است:

 • اگر قصد دارید از فضای بیرونی خود در ماه های سردتر استفاده کنید، روی برخی بخاری ها سرمایه گذاری کنید. این یک راه عالی برای ادامه فصل ناهار خوری در فضای باز برای چند هفته دیگر است.
 • برای خنک نگه داشتن مشتریان خود، تعداد زیادی پنکه و سایه در تابستان اضافه کنید. آنها را در سطح میز و پشت بام قرار دهید تا نسیمی در جریان باشد.
 • اگر هوا شدید و خطرناک شد، یک طرح تخلیه آماده داشته باشید.
 • میزها را بعد از طوفان باران پاک کرده و خشک کنید تا تمیز نگه داشته شوند و از ورود آفات رایج به محوطه پاسیو خود جلوگیری کنید.

نکته برتر: مبلمان و تجهیزاتی را انتخاب کنید که برای اهداف بیرونی ساخته شده اند تا شهرت شما حفظ شود. کاشت های تجاری ما به قدری قوی و مقاوم در برابر آب و هوا هستند که سال ها پس از تاریخ نصب خود، حرفه ای بودن را از خود نشان می دهند.

طراحی ترانس رستوران در فضای باز
طراحی ترانس رستوران در فضای باز

مبلمان رستوران در فضای باز

قبل از خرید هر گونه مبلمان ، باید بدانید که چگونه می خواهید از فضای خود استفاده کنید. فضاهای بیرونی می تواند برای ناهار خوری، یک فضای استراحت دنج، یا یک مکان سرگرمی مناسب برای میزبانی گروه های موسیقی و دی جی باشد. هر مبلمانی که انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که برای گروه‌ها و زوج‌های بزرگ سرو می‌کنید.

مواد مبلمان باید با طراحی فضارستوران شما مطابقت داشته باشد. در اینجا چند ایده وجود دارد:

 • نیمکت ها و میزهای فرفورژه و سنگ های تزئینی با پاسیوهای سنتی به خوبی کار می کنند.
 • فضاشهری با صندلی‌های فلزی و نشیمن‌گاه‌های مینیمالیستی، به‌ویژه زمانی که با سنگ‌فرش‌های خاکستری یا تیره‌تر همراه شوند، بهترین هستند.
 • مبلمان حصیری سبک، بادوام و نگهداری آسان است و در محیط‌های معمولی‌تر پاسیو به خوبی کار می‌کند.
 • مبلمان چوبی، اگرچه سنگین‌تر است، اما سال‌ها دوام می‌آورد و اگر پاسیو شما گل و درخت داشته باشد، عالی عمل می‌کند.
 • مفهوم رستوران شما دکور و چیدمان صندلی را تعیین می کند، اما نکات زیر ممکن است به شما کمک کند.
 • نیمکت نشینی و میزهای بلند برای گروه های بزرگ مشتریان معمولی ایده آل است.
 • برای جذب زوج ها، میزهای کوچکتر با صندلی های صمیمی را انتخاب کنید.
 • برای ایجاد فضایی صمیمی، ناهارخوری خود را با احاطه کردن آن با گلدان و دور از مکان‌های شلوغ دور نگه دارید.
 • از گل ها و دکورهای روشن برای جذب مشتریان از خیابان استفاده کنید.
 • بالش ها و سایر اثاثیه را در یک شب در فضای خشک نگهداری کنید.
 • سعی کنید تعادل مناسبی بین میزهای بزرگتر و کوچکتر پیدا کنید تا همه مشتریان خود را تامین کنید.
مبلمان در طراحی دکوراسیون رستوران فضای باز
مبلمان در طراحی دکوراسیون رستوران فضای باز

مجموعه ای از ایده ها وجود دارد که به مشتریان خود فضایی دلپذیر و آرام در فضای باز بدهید

صندلی‌های چرخان، مبل‌ها و بانوج‌ها محبوبیت بیشتری پیدا می‌کنند و فضایی آرام به پاسیو می‌دهند. زیرا، بالاخره، چه کسی نمی‌خواهد با یک کوکتل در دست در یک تاب بزرگ‌سال استراحت کند؟

برای همان احساس آرامش بدون ریختن نوشیدنی، تخت خواب را انتخاب کنید. آنها را با بالش و پرتاب تابستانی پر کنید، مشتریان شما در سرزمین عجایب خواهند بود.

یکی دیگر از دارایی های عالی فضاکه باید در نظر گرفت، آلاچیق است. با یک آلاچیق، سرگرمی لازم نیست فقط به دلیل باریدن باران متوقف شود. همچنین یک سری مزایای دیگر نیز وجود دارد:

تطبیق پذیری آلاچیق ها به شما این امکان را می دهد که از آنها به طرق مختلف استفاده کنید، از فضای ناهارخوری گرفته تا فضای استراحت. آلاچیق شما می تواند یک فرار مخفی، قسمت مرکزی یا نقطه ای باشد که منظره ای خیره کننده را قاب می کند.
شما می خواهید آلاچیق خود را با فضاخود ترکیب کنید. بنابراین، برای مثال، اگر سنگفرش دارید، از سنگ استفاده کنید، یا اگر به دنبال مطابقت با طراحی «طبیعی» فضاخود هستید، از چوب استفاده کنید.
علاوه بر این، آلاچیق‌ها باید متناسب با اندازه فضاباز باشند تا مطمئن شوند که ظاهری نامناسب یا نامناسب ندارند

طراحی فضای باز رستوران خود را با رنگ ها زیبا کنید!

مطمئن شوید که رنگ های مبلمان را انتخاب می کنید که سایه طبیعی فضاشما را تحسین می کند. اگر فضاشما کنار حصار یا دیوار است، از سایه های پررنگ و مبلمان با رنگ روشن استفاده کنید. تضاد باعث می شود مبلمان برجسته شود و چشم از طراحی، خطوط و منحنی های آن قدردانی کند.

از امتحان برخی از ترکیب های رنگ برجسته زیر با رنگ، گل یا تزئینات نترسید!
رنگ های خاکستری و روشن: خاکستری سرد به خوبی با رنگ های آفتابی و روشن زرد و نارنجی هماهنگ می شود. اگر از قبل دیوارهای خاکستری و کاشی‌های پاسیو دارید، در نظر داشته باشید که اثاثیه گلخانه‌تان را زرد یا نارنجی کنید تا ظاهر را کامل کنید.

رنگ‌های گرم: رنگ‌های خاکی مانند قهوه‌ای و سبز زیتونی به جذاب‌تر شدن فضای پاسیو و محل تجمع شما کمک می‌کنند. شما می توانید پاسیو خود را در طول یک آخر هفته تنها با چند ابزار ساده تغییر دهید – مناسب برای زمانی که پاییز فرا می رسد.

سیاه و سفید: یک طرح رنگ کلاسیک که همیشه شیک است. اگر نگران استفاده از رنگ سفید به دلیل لکه شدن هستید، رومیزی یا روبالشی سفید مقاوم در برابر لکه را انتخاب کنید زیرا تمیز کردن آنها راحت تر است.

ترکیب مبلمان و گیاه در طراحی رستوران فضای باز
ترکیب مبلمان و گیاه در طراحی رستوران فضای باز

اکنون شروع به سودآورتر کردن فضاباز خود در رستوران کنید!

چه یک لایه رنگ تازه، یک مجموعه جدید از گل ها، یا یک طراحی کاملاً جدید پاسیو، دامنه اختراع مجدد فضای پاسیو شما بزرگ است و بازدهی عالی دارد.
شما می توانید از همین امروز شروع کنید، حتی تغییرات کوچک و ایده های ساده طراحی فضاباز می تواند کمک زیادی به ایجاد فضای مناسب برای فضای بیرونی و رستوران شما کند.

استفاده از گل و گیاه در طراحی رستوران فضای باز
استفاده از گل و گیاه در طراحی رستوران فضای باز

اگر قصد دارید از گیاهان برای بهبود فضای تجاری خود استفاده کنید، مهم ترین چیزی که باید به دنبال آن باشید، کاشت های بادوام و قابل اعتماد است. کیفیت کاشت بسیار ضروری است زیرا پایه و اساس رشد سرسبز و محیط گیاه شناسی را فراهم می کند.

بعلاوه، یک گلخانه با کیفیت بالا و حرفه ای به احتمال زیاد مشتریان را تحت تاثیر قرار می دهد و به دستیابی به اهداف تجاری شما کمک می کند – به همین دلیل است که در وهله اول روی طراحی بیوفیلیک سرمایه گذاری می کنید!

گلدان های ما از فایبرگلاس سبک و در عین حال بادوام (بهترین ماده کاشت) ساخته شده اند. آنها برای کسب و کار رستوران شما هم در داخل و هم در فضای باز عالی هستند. در طیف گسترده ای ارائه شده است، سبک ها و رنگ های زیادی متناسب با نیازهای طراحی کسب و کار شما وجود دارد.

اگر نگران طول عمر سرمایه گذاری خود هستید، این کار را نکنید. کاشت های ما در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، از زمستان های یخ زده تا تابستان های سوزان، مقاومت می کنند.

اگر می‌خواهید بدانید که چگونه کاشت‌های عمده‌فروشی و خرده‌فروشی ما می‌توانند کسب‌وکار شما را متحول کنند، با ما تماس بگیرید.

یا بهتر از آن، با ما تماس بگیرید و مشاوران فروش ما در مورد سؤالات یا درخواست های برجسته راهنمایی می کنند. متناوبا، ما یک مشاوره رایگان ارائه می دهیم.

در صورت نیاز به طراحی رستوران فضای باز با ما تماس بگیرید.

آخرین نوشته ها

تماس با آتلیه معماری مسعودیان

تلفن ثابت

88211892 - 021

ایمیل

info@msdarchitect.com

آدرس

تهران، ملاصدرا، خیابان خوارزمی، مجتمع خوارزمی

امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.
امیر حسین مسعودیان
امیر حسین مسعودیان
مهندس معماری. نزدیک به دو دهه در زمینه معماری، نقشه کشی ساختمان، طراحی دکوراسیون داخلی، بازسازی ساختمان، طراحی و ساخت ویلا فعالیت میکنم. هدف ما امکان ارائه خدمات با کیفیت و تهیه محتوای خوب در زمینه معماری و دکوراسیون می باشد.

ارسال دیدگاه