بسیاری از ما هنگامی که به مناطق روستایی یا حاشیه ای شهرها می رویم، اغلب به نمای ساختمان ها و نوع رنگ و مواد به کار رفته توجه می کنیم.  ویلاهای قدیمی که با خشت و آجر ساخته شده اند یا ویلاهای امروزی با تمامی امکانات که دارای طراحی منحصر بفرد خود هستند.نمای ساختمان ویلایی می تواند نشان دهنده سبک معماری طراحی داخلی ساختمان باشد از این رو بهتر است شما در هنگام انتخاب نما برای ساختمان های ویلایی حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید.  لطفا با ما همراه شوید تا به جلوه های کمتر پرداخته شده طراحی نمای ساختمان در مورد ویلاها نگاهی بیاندازیم.

برای سفارش طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین بازسازی خانه ، آپارتمان و بازسازی ساختمان به گروه مهندسی معماری مسعودیان تماس بگیرید.

طراحی مدرن ساختمان ویلایی

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان ویلا بهتر است با توجه به سبک طراحی داخلی ساختمان انتخاب شود. امروزه برای ساخت نما اغلب ساختمان های ویلایی از نماهای مدرن و ساده الگوبرداری می شود.
نما ساختمان چند طبقه و ویلایی علاوه بر اینکه باعث افزایش ارزش مادی ساختمان می شود می تواند باعث جذابیت و زیبایی فضای شهری نیز شود بنابراین بهتر است شما در هنگام انتخاب نما دقت لازم را به خرج دهید.
برای طراحی نمای ساختمان ویلایی مدرن از متریال های مختلفی نظیر شیشه و سنگ و بتن و فلز و چوب و … استفاده می شود همچنین شما می توانید برای ساخت نما این ساختمان ها متریال های مختلف را با یکدیگر ترکیب نمایید و ظاهر ساختمان را لوکس و جذاب تر کنید.
نورپردازی نمای ساختمان نیز اهمیت زیادی برخوردار است و شما می توانید به کمک انواع نورهای مخفی و رنگی و … برای نما ساختمان نورپردازی متفاوت و ایده آلی را طراحی کنید.

طراحی کلاسیک ساختمان ویلایی

طراحی نمای ساختمان

در طراحی نمای کلاسیک یا رومی نمایی لوکس و اشرافی است و برای ساخت این نما از متریال های مختلف نظیر سنگ تراورتن و مرمر و گرانیت و … استفاده می شود همچنین در صورت کمبود بودجه در برخی از ساختمان ها برای طراحی نمای ساختمان از سیمان سفید نیز استفاده می گردد.
در طراحی نما کلاسیک قوس ها به صورت عریض و گرد اجراء می گردند همچنین ستون ها استفاده شده در این نما به صورت دوریک و قرنتی و یونیک می باشند ، دیوارهای نما نیز به صورت ستون های تزیینی اجراء می شوند.
توجه داشته باشید که اگر شما تمایل دارید طراحی داخلی ساختمان ویلایی را به صورت سلطنتی اجراء کنید بهتر است برای دیزاین نما خارجی ساختمان از نمای کلاسیک یا رومی الگوبرداری کنید و نمایی خاص و ایده آل را برای ساختمان ایجاد نمایید.

اصول طراحی نمای ساختمان ویلایی

۱. استفاده از متریال مناسب

۲. رعایت تناسب رنگ

۳. پیوستگی عناصر به کار رفته

۴. به کار گیری یک ریتم مشخص

۵. استفاده از یک عنصر شاخص

۶. شفافیت بصری نما

۷. حفظ سادگی در طراحی

۸. اجرای نورپردازی موثر