با ما در تماس باشید

09124773772

پست الکترونیکی

info@msdarchitect.com

معماری داخلی ساختمان

آشنایی با معماری داخلی ساختمان

معماری داخلی، طراحی یک خانه یا یک پناهگاه در فضای داخل آن است و فرایندی است که از طریق آن فضای داخلی ساختمان ها طراحی می شود، که مربوط به کلیه جنبه های کاربردی انسانی فضاهای ساختاری است. به عبارتی ساده‌تر، معماری داخلی ساختمان، طراحی داخلی از جنبه معماری است.

معماری داخلی چیست؟

معماری داخلی نقطه اشتراکی مابین معماری و طراحی داخلی می باشد. این رشته مانند رشته معماری با بنا و جزئیات  آن در ارتباط است و از سویی دیگر مانند طراحی داخلی بر زیبایی فضاهای داخلی بنا تاکید دارد.

با توجه به کاربری موجود یا خواسته شده در فضا، فضاهای داخلی ساختمان یا اثر معمارانه به ریز فضاهای مختلفی مانند نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و … در کاربری مسکونی و فضاهای دیگری در کاربری های مختلف تجاری، اداری، نمایشگاهی و موارد دیگر که اصولا ریز فضاهای آنها با توجه به کف، سقف و دیوارها تفکیک می شود، تقسیم می شوند.

طراحی فضاها

طراحی این فضاها در حیطه ی عملکرد رشته معماری داخلی می باشد. حتی در رشته ی معماری داخلی، نوسازی ساختمان های نسبتا قدیمی که جزء میراث معماری نمی باشند نیز انجام می گیرد.

به دلیل اینکه معماری داخلی با ویژگی های شخصیتی هر انسانی در ارتباط است، باید جهت دستیابی به طرحی زیبا، به خصوصیات رفتارهای افراد در طراحی فضاهای عمومی و خصوصی، توجه شود. به همین دلیل طراح در زمان طراحی فضاهای داخلی با دو موضوع در ارتباط است: کاربری فضا و احساسی که بر ساکنان آن بنا می گذارد.

آناتومی انسان

با در نظر گرفتن آناتومی انسان، می توان فضاهای آرامش بخش به وجود آورد. با توجه به اینکه با گذشت زمان، طرز تفکر انسان تغییر می کند، آناتومی انسان ها همواره ثابت و یکسان است.

یک معمار داخلی ساختمان، در صورتی که در مورد جامعه، افراد موجود در جامعه، فرهنگ این افراد، آب و هوای منطقه و … مطالعه ای نداشته باشد، نمی تواند فضایی مطلوب و آرامش بخش را خلق کند. معماری داخلی ساختمان، حرفه، هنر و صنعتی در دنیا می باشد که موجب بهینه سازی در فضاهای داخلی بنا در جهت انجام فعالیت­های روزمره می شود.

معماری داخلی ساختمان دارای طیف مختلفی از جزئیات، عناصر و مولفه ­هایی مانند فرم بنا، رنگ، نور موجود در فضاها، بافت، دیوارها، کف، عناصر کاربردی، دکوراسیون و مبلمان است. این جزئیات و عناصر، وسایل و ابزارهای کار معمار داخلی ساختمان هستند که در کنار هم باید به نحوی هماهنگ و متناسب در یک طراحی زیبا و مطلوب قرار گیرند.

کارکرد معماری داخلی ساختمان

معماری داخلی ساختمان به هنر خلق فضا گفته می شود، آفریدن فضایی که جذاب و خاطره انگیز باشد، و همچنین در کنار این خصوصیات، عملکرد گرا و هدفمند باشد. بنابراین با اندکی تفکر در این تعاریف، این موضوع به ذهن خطور می کند که طراح داخلی معماری با ترکیب مبانی تخصصی معماری داخلی و احساس زیبایی شناسی خود، به طراحی فضایی می پردازد که نشانگر هویت و نیاز و در جهت دستیابی مخاطب به خواسته هایش است.

معماری داخلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • هنر طراحی و ساخت ساختمان و فضای داخلی آنها به عنوان یک طراح

  • هدف معماران، تلاش به ساختن و طراحی فضای  کلی ساختمانی است که با مسائلی سروکار دارد که مرتبط با سازه‌ و نقشه ساختمان است. از طرفی هدف معماران داخلی، زیبا و قابل سکونت کردن فضای ساختمان مطابق با معیارهای انسانی و سلایق کارفرما است.

  • اصطلاح عمومی برای توصیف فضای داخلی ساختمان و ویژگی های ساختاری مرتبط.

  • یک سبک یا روش طراحی و ساخت فضای داخلی ساختمان و ویژگی های فیزیکی مرتبط با آن.

  • استفاده مجدد و سازگار از ساختمان

معماری در شهرها

شهرها اکنون با چنین بناهایی کامل شده اند، شاید ساختمانی در ابتدا به عنوان بانک ساخته شده است اما اکنون رستوران باشد، شاید کارخانه های صنعتی اکنون به آپارتمان های بلند تبدیل شده اند یا حتی ایستگاه های راه آهن تبدیل به گالری های هنری شده اند. ممکن است در سال های آینده فضای داخلی جدید دیگری نیز برای این سازه ها ایجاد شود، اما برای هر تغییر، متخصص طراحی داخلی معماری ساختمان تعیین می کند که میزان تغییر ساختمان در چرخه عمر آن تا چه حدی می تواند باشد.

مراحل کار معمار داخلی ساختمان

معمار داخلی

معماران داخلی ساختمان در طراحی و ساخت فضاهای داخلی ساختمان جهت داشتن ایمنی، کارکردی بودن و زیبایی آن تخصص دارند. آگاهی معماران داخلی از دوام و استحکام متریال ساختمان و مهارت در استفاده از عناصری مانند نور، رنگ و بافت در فضاهای مختلف بسیار اهمیت دارد.

آنها، برنامه هایی را جهت به وجود آوردن یا پالایش فضاهای شخصی در خانه یا فضاهای تجاری زیبا در ذهن مشتری خود فراهم می کنند. در هر نوع از طراحی ممکن است احتیاجاتی برای ارتباط با مشتری های متفاوت، طراحان معماری دیگر و تیم اجرایی ساختمان وجود دارد.

معماران داخلی

معماران داخلی اصولا قسمتی از مراحل ساخت و ساز یا بازسازی بنا را از ابتدا تا انتهای آن برعهده می گیرند. آنها مرحله ابتدایی کار خود را با ملاقات با کارفرما آغاز می کنند تا درباره ی مسائلی مانند انتظارات پروژه و سلایق کارفرما صحبت کنند. در جلسات ابتدایی، وظیفه معمار داخلی این است که به خواسته ها و احتیاجات کارفرما دقت کند و نظرات و پیشنهادات خود را بیان کند.

بعد از انجام مشاوره های اولیه، معمار داخلی به تهیه ی برنامه های طراحی می پردازد. این نوع از نقشه ها ممکن است بیانگر محل قرارگیری دیوارها، پنجره ها، درها، عناصر دیگر و حتی مبلمان است. آنها اصولا در تهیه نقشه های این مرحله از طراحی خود از نرم افزارهای کامپیوتری مانند نرم افزار طراحی دو بعدی (CAD) و مدل سازی اطلاعات در بنا (BIM) استفاده می کنند.

پایداری در معماری داخلی ساختمان

بخش مهمی در تکامل معماری و طراحی داخلی، پایداری و تفکر آگاهانه از محیط و منابع مورد نیاز، استفاده از انرژی، انتخاب سایت، استفاده از آب و انتخاب مواد و متریال داخلی مناسب است. این زیر مجموعه از معماری داخلی بر یافتن راه حل های خلاقانه و جامع برای ساختن سازه های جدید یا یکپارچه سازی با سیستم عامل موجود است که بر محیط زیست تاثیرگذار است.جنبش سازگار با محیط زیست در دهه 1970 هنگامی که بحران بزرگ انرژی رخ داد، به یک مسئله مهم تبدیل شد و افراد از اهمیت آن آگاه شدند.

معماری داخلی طراحی فضایی است که در هر ساختمان پناهگاهی قابل تعمیر یا خانه قابل استفاده است. این همچنین می تواند یک طرح اولیه و استفاده از طرح باشد ، سپس بعداً طراحی مجدد شود تا بتواند در حال تغییر در هدف باشد ، یا یک طرح بطور قابل توجهی اصلاح شده برای استفاده مجدد از پوسته ساختمان. حالت دوم اغلب بخشی از شیوه های معماری پایدار است و از طریق طراحی مجدد انطباقی ، منابع را از طریق ساختار "بازیافت" ذخیره می کند.

قابل توجه است که معماری داخلی ، که معمولاً از آن به عنوان مکانی فضایی برای طراحی ، شکل و عملکرد محیط استفاده می شود ، فرایندی است که توسط آن قسمت های داخلی ساختمان ها طراحی می شود ، که به کلیه جنبه های استفاده های انسانی از فضاهای ساختاری مربوط می شود. به عبارت ساده ، طراحی داخلی از نظر معماری طراحی داخلی است.

معماری داخلی ممکن است:

هنر و علم طراحی و ساخت ساختمانهای داخلی به عنوان مهندس دارای مجوز و ویژگیهای بدنی مرتبط.
عمل یک معمار داخلی ، در جایی که معماری به معنای ارائه یا ارائه خدمات حرفه ای در رابطه با طراحی و ساخت یک ساختمان در داخل ساختمان است که هدف اصلی اشغال یا استفاده از انسان است.
یک اصطلاح کلی برای توصیف فضای داخلی ساختمان و خصوصیات بدنی مرتبط است.
سبک یا روش طراحی و ساخت طراحی داخلی و ویژگی های فیزیکی مرتبط.

تحولات در معماری داخلی

از آن زمان ، این پیشرفت منحصر به فرد به مکانی آشنا برای زندگی با یک جامعه درونی بهم پیوسته تبدیل شده است ، و به عنوان نمونه ای بسیار موفق از استفاده مجدد سازگار دیده می شود.

اگرچه ساختار اولیه سلسله مراتبی فضایی یک ساختمان همیشه توسط معمار اول ایجاد می شود ، اما تکرارهای بعدی در داخل کشور ممکن است نباشد و به دلایل آشکار ، ساختارهای قدیمی اغلب با توجه به نیازهای متغیر جامعه با تغییر در شهرهای ما اصلاح می شوند. . این فرآیند اغلب بناها را در نتیجه بازسازی می کند و براساس این عقیده است که ساختمان ها هرگز نمی توانند کامل و تغییرناپذیر باشند.

ساختمان تغییر یافته ممکن است با نمای خارجی یکسان باشد ، اما طراحی داخلی آن ممکن است از نظر مکانی کاملاً متفاوت باشد. بنابراین ، معمار داخلی باید نه تنها در موقعیت مکانی ساختمان در متن جسمی ، سیاسی و اجتماعی خود بلکه به زمان مورد نیاز برای تغییر صاحبان و کاربران حساس باشد. به این معنا ، اگر ساختمان "استخوانهای خوبی" باشد ، بنابراین ایده اصلی معماری اولین تکرار سلسله مراتب فضایی داخلی آن سازه است ، و سپس

معماری ساختمانها

شهرها اکنون با چنین ساختمانهایی متراکم هستند ، شاید در ابتدا ساخته شده باشند زیرا بانک ها در حال حاضر رستوران هستند ، و شاید کارخانه های صنعتی اکنون آپارتمان های بلند هستند یا حتی ایستگاه های راه آهن به گالری های هنری تبدیل شده اند. در هر حالت ، حافظه جمعی از شکل و شخصیت شهر به طور کلی مطلوب تر از امکان ساخت ساختمان جدید در همان سایت است ، اگرچه نیروهای اقتصادی به وضوح اعمال می کنند.

همچنین می توان انتظار داشت که در سالهای آینده ممکن است فضای داخلی جدیدتری در این سازه ها ایجاد شود ، اما برای هر تغییر ، تخصص فنی و تکنولوژیکی عصر تعیین کننده میزان تغییر ساختمان در طول عمر ساختمان خواهد بود.

فضای داخلی

فضای داخلی ساختار مشخص به دلیل حفاظت تاریخی ، استفاده بدون تغییر و یا محدودیت های مالی با گذشت زمان بدون تغییر باقی می ماند. با این حال ، اکثر ساختمانها تنها دارای سه آینده بالقوه طولانی مدت هستند: اول ، آنها به طور مهم تنظیم می شوند تا از نظر بصری بدون تغییر باقی بمانند ، فقط با امکانات نامرئی مدرن ، دسترسی ، تثبیت سازه و نیازهای بازیابی همراه هستند.

ثانیاً تخریب شد تا راهی برای ساخت و سازهای جدید در همان محل ساخته شود یا آن را رها کند و به ویرانی تبدیل شود. سرانجام ، مجدداً طراحی و اصلاح شده است تا مصارف جدیدی را در خود جای دهد.

درجات مختلف تغییر زیادی وجود دارد - احتمالاً یک زندگی ثانویه طولانی خواهد شد تا ساخت و سازها بتوانند از اولین (یا دیرتر) تکرار فضای داخلی با کدهای قانونی جدید مطابقت داشته باشند ، اما یک تغییر عمده ، مانند تنها نگه داشتن نما ، برای همه اهداف و اهداف ساختمان جدید است. همه امکانات در داخل و بین این دو افراط میدان معمار داخلی است.

اگر عمل معماری مربوط به هنر و علم ساختمان جدید باشد ، پس تمرین مهندسی داخلی مربوط به اصلاح ساختمانهای موجود برای مصارف جدید است.

معماری داخلی پایدار

بخش مهمی از تکامل معماری و طراحی داخلی ، پایداری و تفکر آگاهانه از محیط و منابع مورد نظر است - استفاده از انرژی ، انتخاب سایت ، استفاده از آب و انتخاب مواد (لی بیکن). این زیر مجموعه از معماری داخلی بر یافتن راههای نوآورانه و جامع برای ساخت سازه های مناسب جدید یا یکپارچهسازی با سیستمعامل که تأثیر کمی بر محیط زیست دارند ، متمرکز است.

جنبش سازگار با محیط زیست در دهه 1970 هنگامی که بحران بزرگ انرژی رخ داد به یک مسئله مهم تبدیل شد و افراد را از مشارکت خود آگاه ساخت و چه کاری می تواند برای کاهش تأثیرات انجام شود (BStone). پایداری در معماری داخلی به لطف کمک و پیشرفت تکنولوژی ، کشف مواد جدید و مفاهیم مؤثر که هنوز هم زیبایی ظاهری به طراحی می بخشد ، در چند دهه گذشته بدست آمده است. در سالهای گذشته ، هنگامی که صحبت از طراحی اکو شد ، از بین رفته است ، لوکس ، ظرافت و طراحی کلی است.

این به ناچار شهرت داشتن یک سبک یا شیوه زندگی "هیپی" را به دست آورد. این دور از وضعیت امروز با اهمیت کلی کلی مسئولیت محیط زیست است ، دارای تعداد زیادی گزینه های مواد و تمایل به مبهم کردن طراحی زیبایی شناسی است. طراحی پایدار اکنون به روشی مطلوب و مطلوب تفکر و مطلوب تبدیل شده است که زمینه ای روزافزون و رو به رشد خواهد داشت.

آشنایی با معماری داخلی ساختمان

معماری داخلی، طراحی یک خانه یا یک پناهگاه در فضای داخل آن است و فرایندی است که از طریق آن فضای داخلی ساختمان ها طراحی می شود، که مربوط به کلیه جنبه های کاربردی انسانی فضاهای ساختاری است. به عبارتی ساده‌تر، معماری داخلی ساختمان، طراحی داخلی از جنبه معماری است.

معماری داخلی چیست؟

معماری داخلی نقطه اشتراکی مابین معماری و طراحی داخلی می باشد. این رشته مانند رشته معماری با بنا و جزئیات  آن در ارتباط است و از سویی دیگر مانند طراحی داخلی بر زیبایی فضاهای داخلی بنا تاکید دارد.

با توجه به کاربری موجود یا خواسته شده در فضا، فضاهای داخلی ساختمان یا اثر معمارانه به ریز فضاهای مختلفی مانند نشیمن، پذیرایی، اتاق خواب، آشپزخانه و … در کاربری مسکونی و فضاهای دیگری در کاربری های مختلف تجاری، اداری، نمایشگاهی و موارد دیگر که اصولا ریز فضاهای آنها با توجه به کف، سقف و دیوارها تفکیک می شود، تقسیم می شوند.

طراحی فضاها

طراحی این فضاها در حیطه ی عملکرد رشته معماری داخلی می باشد. حتی در رشته ی معماری داخلی، نوسازی ساختمان های نسبتا قدیمی که جزء میراث معماری نمی باشند نیز انجام می گیرد.

به دلیل اینکه معماری داخلی با ویژگی های شخصیتی هر انسانی در ارتباط است، باید جهت دستیابی به طرحی زیبا، به خصوصیات رفتارهای افراد در طراحی فضاهای عمومی و خصوصی، توجه شود. به همین دلیل طراح در زمان طراحی فضاهای داخلی با دو موضوع در ارتباط است: کاربری فضا و احساسی که بر ساکنان آن بنا می گذارد.

آناتومی انسان

با در نظر گرفتن آناتومی انسان، می توان فضاهای آرامش بخش به وجود آورد. با توجه به اینکه با گذشت زمان، طرز تفکر انسان تغییر می کند، آناتومی انسان ها همواره ثابت و یکسان است.

یک معمار داخلی ساختمان، در صورتی که در مورد جامعه، افراد موجود در جامعه، فرهنگ این افراد، آب و هوای منطقه و … مطالعه ای نداشته باشد، نمی تواند فضایی مطلوب و آرامش بخش را خلق کند. معماری داخلی ساختمان، حرفه، هنر و صنعتی در دنیا می باشد که موجب بهینه سازی در فضاهای داخلی بنا در جهت انجام فعالیت­های روزمره می شود.

معماری داخلی ساختمان دارای طیف مختلفی از جزئیات، عناصر و مولفه ­هایی مانند فرم بنا، رنگ، نور موجود در فضاها، بافت، دیوارها، کف، عناصر کاربردی، دکوراسیون و مبلمان است. این جزئیات و عناصر، وسایل و ابزارهای کار معمار داخلی ساختمان هستند که در کنار هم باید به نحوی هماهنگ و متناسب در یک طراحی زیبا و مطلوب قرار گیرند.

کارکرد معماری داخلی ساختمان

معماری داخلی ساختمان به هنر خلق فضا گفته می شود، آفریدن فضایی که جذاب و خاطره انگیز باشد، و همچنین در کنار این خصوصیات، عملکرد گرا و هدفمند باشد. بنابراین با اندکی تفکر در این تعاریف، این موضوع به ذهن خطور می کند که طراح داخلی معماری با ترکیب مبانی تخصصی معماری داخلی و احساس زیبایی شناسی خود، به طراحی فضایی می پردازد که نشانگر هویت و نیاز و در جهت دستیابی مخاطب به خواسته هایش است.

معماری داخلی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • هنر طراحی و ساخت ساختمان و فضای داخلی آنها به عنوان یک طراح

  • هدف معماران، تلاش به ساختن و طراحی فضای  کلی ساختمانی است که با مسائلی سروکار دارد که مرتبط با سازه‌ و نقشه ساختمان است. از طرفی هدف معماران داخلی، زیبا و قابل سکونت کردن فضای ساختمان مطابق با معیارهای انسانی و سلایق کارفرما است.

  • اصطلاح عمومی برای توصیف فضای داخلی ساختمان و ویژگی های ساختاری مرتبط.

  • یک سبک یا روش طراحی و ساخت فضای داخلی ساختمان و ویژگی های فیزیکی مرتبط با آن.

  • استفاده مجدد و سازگار از ساختمان

معماری در شهرها

شهرها اکنون با چنین بناهایی کامل شده اند، شاید ساختمانی در ابتدا به عنوان بانک ساخته شده است اما اکنون رستوران باشد، شاید کارخانه های صنعتی اکنون به آپارتمان های بلند تبدیل شده اند یا حتی ایستگاه های راه آهن تبدیل به گالری های هنری شده اند. ممکن است در سال های آینده فضای داخلی جدید دیگری نیز برای این سازه ها ایجاد شود، اما برای هر تغییر، متخصص طراحی داخلی معماری ساختمان تعیین می کند که میزان تغییر ساختمان در چرخه عمر آن تا چه حدی می تواند باشد.

مراحل کار معمار داخلی ساختمان

معمار داخلی

معماران داخلی ساختمان در طراحی و ساخت فضاهای داخلی ساختمان جهت داشتن ایمنی، کارکردی بودن و زیبایی آن تخصص دارند. آگاهی معماران داخلی از دوام و استحکام متریال ساختمان و مهارت در استفاده از عناصری مانند نور، رنگ و بافت در فضاهای مختلف بسیار اهمیت دارد.

آنها، برنامه هایی را جهت به وجود آوردن یا پالایش فضاهای شخصی در خانه یا فضاهای تجاری زیبا در ذهن مشتری خود فراهم می کنند. در هر نوع از طراحی ممکن است احتیاجاتی برای ارتباط با مشتری های متفاوت، طراحان معماری دیگر و تیم اجرایی ساختمان وجود دارد.

معماران داخلی

معماران داخلی اصولا قسمتی از مراحل ساخت و ساز یا بازسازی بنا را از ابتدا تا انتهای آن برعهده می گیرند. آنها مرحله ابتدایی کار خود را با ملاقات با کارفرما آغاز می کنند تا درباره ی مسائلی مانند انتظارات پروژه و سلایق کارفرما صحبت کنند. در جلسات ابتدایی، وظیفه معمار داخلی این است که به خواسته ها و احتیاجات کارفرما دقت کند و نظرات و پیشنهادات خود را بیان کند.

بعد از انجام مشاوره های اولیه، معمار داخلی به تهیه ی برنامه های طراحی می پردازد. این نوع از نقشه ها ممکن است بیانگر محل قرارگیری دیوارها، پنجره ها، درها، عناصر دیگر و حتی مبلمان است. آنها اصولا در تهیه نقشه های این مرحله از طراحی خود از نرم افزارهای کامپیوتری مانند نرم افزار طراحی دو بعدی (CAD) و مدل سازی اطلاعات در بنا (BIM) استفاده می کنند.

پایداری در معماری داخلی ساختمان

بخش مهمی در تکامل معماری و طراحی داخلی، پایداری و تفکر آگاهانه از محیط و منابع مورد نیاز، استفاده از انرژی، انتخاب سایت، استفاده از آب و انتخاب مواد و متریال داخلی مناسب است. این زیر مجموعه از معماری داخلی بر یافتن راه حل های خلاقانه و جامع برای ساختن سازه های جدید یا یکپارچه سازی با سیستم عامل موجود است که بر محیط زیست تاثیرگذار است.جنبش سازگار با محیط زیست در دهه 1970 هنگامی که بحران بزرگ انرژی رخ داد، به یک مسئله مهم تبدیل شد و افراد از اهمیت آن آگاه شدند.

معماری داخلی طراحی فضایی است که در هر ساختمان پناهگاهی قابل تعمیر یا خانه قابل استفاده است. این همچنین می تواند یک طرح اولیه و استفاده از طرح باشد ، سپس بعداً طراحی مجدد شود تا بتواند در حال تغییر در هدف باشد ، یا یک طرح بطور قابل توجهی اصلاح شده برای استفاده مجدد از پوسته ساختمان. حالت دوم اغلب بخشی از شیوه های معماری پایدار است و از طریق طراحی مجدد انطباقی ، منابع را از طریق ساختار "بازیافت" ذخیره می کند.

قابل توجه است که معماری داخلی ، که معمولاً از آن به عنوان مکانی فضایی برای طراحی ، شکل و عملکرد محیط استفاده می شود ، فرایندی است که توسط آن قسمت های داخلی ساختمان ها طراحی می شود ، که به کلیه جنبه های استفاده های انسانی از فضاهای ساختاری مربوط می شود. به عبارت ساده ، طراحی داخلی از نظر معماری طراحی داخلی است.

معماری داخلی ممکن است:

هنر و علم طراحی و ساخت ساختمانهای داخلی به عنوان مهندس دارای مجوز و ویژگیهای بدنی مرتبط.
عمل یک معمار داخلی ، در جایی که معماری به معنای ارائه یا ارائه خدمات حرفه ای در رابطه با طراحی و ساخت یک ساختمان در داخل ساختمان است که هدف اصلی اشغال یا استفاده از انسان است.
یک اصطلاح کلی برای توصیف فضای داخلی ساختمان و خصوصیات بدنی مرتبط است.
سبک یا روش طراحی و ساخت طراحی داخلی و ویژگی های فیزیکی مرتبط.

تحولات در معماری داخلی

از آن زمان ، این پیشرفت منحصر به فرد به مکانی آشنا برای زندگی با یک جامعه درونی بهم پیوسته تبدیل شده است ، و به عنوان نمونه ای بسیار موفق از استفاده مجدد سازگار دیده می شود.

اگرچه ساختار اولیه سلسله مراتبی فضایی یک ساختمان همیشه توسط معمار اول ایجاد می شود ، اما تکرارهای بعدی در داخل کشور ممکن است نباشد و به دلایل آشکار ، ساختارهای قدیمی اغلب با توجه به نیازهای متغیر جامعه با تغییر در شهرهای ما اصلاح می شوند. . این فرآیند اغلب بناها را در نتیجه بازسازی می کند و براساس این عقیده است که ساختمان ها هرگز نمی توانند کامل و تغییرناپذیر باشند.

ساختمان تغییر یافته ممکن است با نمای خارجی یکسان باشد ، اما طراحی داخلی آن ممکن است از نظر مکانی کاملاً متفاوت باشد. بنابراین ، معمار داخلی باید نه تنها در موقعیت مکانی ساختمان در متن جسمی ، سیاسی و اجتماعی خود بلکه به زمان مورد نیاز برای تغییر صاحبان و کاربران حساس باشد. به این معنا ، اگر ساختمان "استخوانهای خوبی" باشد ، بنابراین ایده اصلی معماری اولین تکرار سلسله مراتب فضایی داخلی آن سازه است ، و سپس

معماری ساختمانها

شهرها اکنون با چنین ساختمانهایی متراکم هستند ، شاید در ابتدا ساخته شده باشند زیرا بانک ها در حال حاضر رستوران هستند ، و شاید کارخانه های صنعتی اکنون آپارتمان های بلند هستند یا حتی ایستگاه های راه آهن به گالری های هنری تبدیل شده اند. در هر حالت ، حافظه جمعی از شکل و شخصیت شهر به طور کلی مطلوب تر از امکان ساخت ساختمان جدید در همان سایت است ، اگرچه نیروهای اقتصادی به وضوح اعمال می کنند.

همچنین می توان انتظار داشت که در سالهای آینده ممکن است فضای داخلی جدیدتری در این سازه ها ایجاد شود ، اما برای هر تغییر ، تخصص فنی و تکنولوژیکی عصر تعیین کننده میزان تغییر ساختمان در طول عمر ساختمان خواهد بود.

فضای داخلی

فضای داخلی ساختار مشخص به دلیل حفاظت تاریخی ، استفاده بدون تغییر و یا محدودیت های مالی با گذشت زمان بدون تغییر باقی می ماند. با این حال ، اکثر ساختمانها تنها دارای سه آینده بالقوه طولانی مدت هستند: اول ، آنها به طور مهم تنظیم می شوند تا از نظر بصری بدون تغییر باقی بمانند ، فقط با امکانات نامرئی مدرن ، دسترسی ، تثبیت سازه و نیازهای بازیابی همراه هستند.

ثانیاً تخریب شد تا راهی برای ساخت و سازهای جدید در همان محل ساخته شود یا آن را رها کند و به ویرانی تبدیل شود. سرانجام ، مجدداً طراحی و اصلاح شده است تا مصارف جدیدی را در خود جای دهد.

درجات مختلف تغییر زیادی وجود دارد - احتمالاً یک زندگی ثانویه طولانی خواهد شد تا ساخت و سازها بتوانند از اولین (یا دیرتر) تکرار فضای داخلی با کدهای قانونی جدید مطابقت داشته باشند ، اما یک تغییر عمده ، مانند تنها نگه داشتن نما ، برای همه اهداف و اهداف ساختمان جدید است. همه امکانات در داخل و بین این دو افراط میدان معمار داخلی است.

اگر عمل معماری مربوط به هنر و علم ساختمان جدید باشد ، پس تمرین مهندسی داخلی مربوط به اصلاح ساختمانهای موجود برای مصارف جدید است.

معماری داخلی پایدار

بخش مهمی از تکامل معماری و طراحی داخلی ، پایداری و تفکر آگاهانه از محیط و منابع مورد نظر است - استفاده از انرژی ، انتخاب سایت ، استفاده از آب و انتخاب مواد (لی بیکن). این زیر مجموعه از معماری داخلی بر یافتن راههای نوآورانه و جامع برای ساخت سازه های مناسب جدید یا یکپارچهسازی با سیستمعامل که تأثیر کمی بر محیط زیست دارند ، متمرکز است.

جنبش سازگار با محیط زیست در دهه 1970 هنگامی که بحران بزرگ انرژی رخ داد به یک مسئله مهم تبدیل شد و افراد را از مشارکت خود آگاه ساخت و چه کاری می تواند برای کاهش تأثیرات انجام شود (BStone). پایداری در معماری داخلی به لطف کمک و پیشرفت تکنولوژی ، کشف مواد جدید و مفاهیم مؤثر که هنوز هم زیبایی ظاهری به طراحی می بخشد ، در چند دهه گذشته بدست آمده است. در سالهای گذشته ، هنگامی که صحبت از طراحی اکو شد ، از بین رفته است ، لوکس ، ظرافت و طراحی کلی است.

این به ناچار شهرت داشتن یک سبک یا شیوه زندگی "هیپی" را به دست آورد. این دور از وضعیت امروز با اهمیت کلی کلی مسئولیت محیط زیست است ، دارای تعداد زیادی گزینه های مواد و تمایل به مبهم کردن طراحی زیبایی شناسی است. طراحی پایدار اکنون به روشی مطلوب و مطلوب تفکر و مطلوب تبدیل شده است که زمینه ای روزافزون و رو به رشد خواهد داشت.

گروه رینولب جهت مشاوره رایگان

دیدگاه ها بسته شده اند.