loading

خانه ای به سبک رانچ چیست؟


خانه ای به سبک رانچ چیست؟

خانه های رانچ فوق العاده محبوب در سراسر ایالات متحده هستند ، بنابراین احتمال خوبی وجود دارد که قبلاً در یکی از آنها بوده باشید. قدمت اواسط قرن بیستم ، بیشتر این خانه های تک طبقه امروزه هنوز در جای خود قرار دارند. این که آیا خودتان صاحب یک شخص هستید یا به تازگی در یکی از دوستان خود بوده اید ، احتمالاً از برخی خصوصیات یک مزرعه ایده ای در دست دارید.

این خانه ها که غالباً بر روی یک صفحه بتونی ساخته شده اند ، معمولاً تنها یک سطح واحد هستند (یک مزرعه در سطح شکاف دارای چندین سطح خواهد بود ، اما بعداً به آن خواهیم رسید) و دارای یک طرح طبقه باز است. برای بسیاری از مالکان خانه ، سهولت داشتن همه چیز در یک داستان واحد و تمرکز بر زندگی در فضای باز در فضای باز باعث می شود خانه های مرتع بسیار مطلوب باشد.

بعلاوه ، شما اغلب می توانید خانه را نسبتاً آسان بسازید و گسترش دهید ، و این را برای هر کسی که زمین زیادی دارد ، به یک انتخاب محبوب تبدیل کرده است.

realtorericd 72786293 437740870457225 1031328234553509484 n 7024d3338c304c4ca07e6950734f88f7 - خانه ای به سبک رانچ چیست؟

تاریخچه رانچ

قدمت خانه های رانچ به دهه ۱۹۳۰ باز می گردد و تصور می شود که در کالیفرنیا سرچشمه گرفته اند. در تقابل با اتاقهای کوچک و یک بخش جدا از یک صنعتگر ، یک خانه مرتع سنتی دارای یک طرح طبقه باز با توجه ویژه به قابلیت دسترسی ، باز بودن و فضای آن بود. با تمرکز بر زندگی غیررسمی و جریان داخلی و خارج از منزل ، مرتع یک نیروی معماری در کالیفرنیا در سراسر دهه ۱۹۳۰ قبل از گسترش در سراسر کشور بود.

دیگر صاحبان خانه به دنبال اتاق های ناهار خوری رسمی و فضاهای تقسیم نشده نمی خواستند – آنها می خواستند خانه ای با خانواده محور باشند که تضاد خوبی با خانه هایی که در آن بزرگ شده بودند ، باشد.

در دهه ۵۰ ، تقریباً از هر ۱۰ خانه ساخته شده تقریباً ۹ مزرعه بود و روند آن از ساحل به ساحل گسترش می یافت. با توجه به اینکه خانه حومه ها در نظر گرفته می شود ، خانواده ها از هسته شهری شهر دور شدند و به دنبال فضای و زمین بیشتری در این تحولات بودند. خانه های قرون وسطایی که تقریباً در همان زمان به هم ریخته اند نیز می توانند نوعی مزرعه تلقی شوند.

اگرچه خانه ها به سبک مزرعه در اواسط قرن بیستم تسلط داشتند ، اما در دهه ۱۹۷۰ صاحبان خانه مجدداً به زندگی دو طبقه ای کشیده شدند ، و این طرح باعث محبوبیت خود شد.

ویژگی های اصلی یک خانه رانچ

شما می توانید یک خانه مرتع از طرح گسترده و طرح طبقه تک آن را تشخیص دهید. ساخته شده در سطح زمین ، شما لازم نیست که برای بالا رفتن از خانه به ایوان راه بروید (همانطور که با یک خانه ییلاقی یا یک صنعتگر می خواهید).

برخی از ویژگی های معمول بیرونی آن شامل یک سقف کم ارتفاع ، تاج های بزرگ ، پنجره های بزرگ در همه طرف خانه و گاراژهای متصل است. اگرچه مرسوم نبود ، بسیاری از آنها رواقهای جلوی کوچکی داشتند ، اما بیشتر آنها ایوان پشتی داشتند که به انتقال داخل خانه به خارج کمک می کرد.

در داخل ، شما اغلب می توانید برنامه های اتاق نشیمن و اتاق ناهار خوری باز ، و همچنین درب های شیشه ای کشویی را که به بیرون منتهی می شود ، پیدا کنید. نقشه های طبقه ای L نیز متداول بودند اما کلیت خانه در اطراف دسترسی آسان به فضای بیرون ساخته شده است.

گرچه ممکن است فقط همه آنها را با هم گروهی کنید ، در واقع انواع مختلف خانه های مرتع وجود دارد. چند مورد از آنها را می شناسید:

کالیفرنیا رانچ:

خانه اصلی به سبک مزرعه. ساخته شده است به یک فضای گسترده ای که به داخل خانه و خارج از خانه در سراسر فضا منتقل می شود.
مزرعه حومه:

این نوع مزرعه ای است که احتمالاً شما با سبک معماری آن را به آسانی مرتبط می کنید. این خانه که به فضای بیرونی و فضای باز آن معروف است ، این خانه است که واقعاً در حومه دهه ۱۹۵۰ خلاصه شده است.

Ranch سطح تقسیم:

اگرچه به نظر می رسد این خانه ها از سنگرهای سنتی است ، اما در واقع آنها دارای سه داستان هستند. نردبان نیم پله هم به طبقه پایین و هم به طبقه بالا منتهی می شود.

Storybook Ranch:

اگر شاهد رانشی هستید که پر از جذابیت و جزئیات است ، احتمالاً یک مزرعه کتاب داستان است. این خانه ها دارای تر و تمیز جزئیات ، پنجره های الماس و روفرهای در معرض دید هستند.

حقایق جالب

این مزرعه از خانه های استعماری اسپانیا الهام گرفته شده است که در کالیفرنیای جنوبی ظاهر شده و به سرعت تبدیل به استاندارد جدید در زندگی در فضای باز و سرپوشیده شد.

هنگامی که مردان از جنگ جهانی دوم بازگشتند ، خانواده ها به حومه شهرها رفتند ، جایی که اجتماع آسایش یافت و خانه ها مقرون به صرفه بودند. یک مزرعه به سبک حومه می تواند به سرعت ساخته شود ، و برای طبقه متوسط ​​قابل دستیابی بود ، و به تقویت محبوبیت آن در دهه ۵۰ کمک می کرد.

اگرچه ممکن است مزرعه دیگر مورد علاقه جدیدترین ساختمان در آمریکا نباشد ، اما هنوز هم بسیار پرطرفدار هستند و همچنان خانه های مطلوبی هستند- به ویژه برای سالخوردگی جمعیت که از فقدان پله ها و برنامه کف قابل دسترسی قدردانی می کنند.

 

دکوراسیوندیزاینطراحی داخلینمای ساختمان

خانه ای به سبک رانچخانه رانچسبک رانچسبک رانچ چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *